Přejít na obsah

Cetin Praha 5 optika 1000/500


Návštěvník pilox

Doporučené příspěvky

Návštěvník pilox

Ahojte, nemáte někdo zkušenost s tímto připojením ? U nás v domě  je optika od Cetinu, tak zvažuji že bych zkusil... nabízí to Nej a O2....

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1000/500 nenabízí přes 20 poskytovatelů, aktuálně je to cca. půlka. Ceny a podmínky se hodně liší.

Osobně mám tu nejvyšší variantu z nových tarifů CETINu, 1000/500, od T-Mobilu (tarif se jmenuje Pevný internet XXL; na webu u zjištění dostupnosti je nelogicky schován v kategorii "DSL"). Ceníková cena je nově 599 Kč, v ceně je veřejná IPv4 adresa, blok /56 IPv6 adres. U ostatních operátorů v základní ceně často chybí buď  IPv6, veřejná IPv4 adresa, nebo obojí. O2 si např. za veřejnou IPv4 adresu řekne 254 Kč/měsíc navíc.

CETIN dodává i jednoduché koncové zařízení v režimu bridge pro převod z optiky na Ethernet (ONT), to je v ceně služby. Spotřeba je pod 3 W. Za to si můžete zapojit vlastní router, takže není potřeba si nic pronajímat od koncového ISP a cena tarifu (v mém případě 599 Kč) je zároveň i cenou konečnou.

Jen pozor, na 1000/500 už to chce lepší router s rychlým procesorem a Wi-Fi 802.11ac nebo lépe 802.11ax. CETIN používá PPPoE a VLAN tagging na WAN portu (VLAN ID je 848), což každý slušnější router už umí, ale to PPPoE dokáže být náročné a u gigabitu se to projeví.

Dosahované rychlosti na speedtestech jsou ~940 Mbps stahování a ~510 Mbps nahrávání. Měřeno na IPv4 a samozřejmě po kabelu. Vysoký jitter a ztráty paketů jako u Compalu od VF prakticky neznám, latence z Prahy 5 (měřil známý) jsou na různé servery v Praze cca. 2,5 až 4 ms.

Osobně jsem pozoroval jen problémy s rychlostí uploadu, což se ukázalo jako problém konfigurace CETIN sítě. Nahlásil jsem jim to a už je to opraveno.

Zapomnel jsem dodat: u T-Mobilu je aktualne akce prvnich 6 mesicu za 299 Kc/mesic a sluzba je bez zavazku, zrizeni zdarma. Neni vubec duvod to nevyzkouset a dost pravdepodobne u tehle sluzby zustanete. 🙂

Zapomnel jsem dodat: u T-Mobilu je aktualne akcni cena na prvnich 6 mesicu 299 Kc/mesic a sluzba je bez zavazku, zrizeni zdarma. Neni vubec duvod to nevyzkouset a dost pravdepodobne u tehle sluzby zustanete. 🙂

Upraveno uživatelem zajdee
  • To se mi líbí 2
  • Děkuji 1
  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pilox

Ty jo, takhle nějak jsem to myslel, díky za vysvětlení, kouknu na  nabídky. Ten Vodafon nabízí tady 1Gb ale jen po koaxu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pilox

to tam je ale na stránkách po kliknutí na odkaz nabízí jen 1000/50 , zkusím tam zavolat a poptám se, protože od Vodafonu se mi líbí rozhraní televize, škoda jen že ještě nemaj aplikaci pro Samsung. ale když mi voali z Vodafonu právě ,že jsem na Cetinu projevil zájem,tak paní nabízela jen 1000/50 koaxem.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtel jsem se VF na ty tarify zeptat, ale automat mi po hodine a 20 minutach polozil hovor. 🤣

(Jak jsem psal, ne vsichni partneri CETINu nabizeji nove tarify.)

7A990958-188A-45BC-9116-9712843F7D24.png

Tak jsem se dovolal. Na webu to videt neni, ale uz nove tarify pry nabizeji. Webove ceny jsou (po slevach) 630 Kc za 250/250 Mbps, 720 Kc za 500/500 Mbps a 699 Kc za 1000/500 Mbps. Pry nekdy nabizeji i lepsi ceny (jeste by me meli kontaktovat z obchodniho oddeleni 🤷🏻‍♂️). Kazdopadne za vlastni verejnou IPv4 adresu na infrastrukture CETINu se u VF priplaci 175 Kc, takze mi to tak nejak vychazi vyrazne nevyhodnejsi nez nabidka T-Mobilu. 🤔

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...