Přejít na obsah

Anténní rozbočovač


petrmet

Doporučené příspěvky

Mám dokonce 3, ale fakt nevím, co k tomu ještě dodat. Já používám trojitý pasivní rozbočovač a problém nemám. Ale před vánoci jsem volal technika, po pravidelné údržbě přestal fungovat jeden multiplex na nejvzdálenější tv.

Pokud máš problém se signálem, zkus třeba tohle: https://www.exasoft.cz/ivo-i100-iec-aktivni-rozbocovac-na-2-tv-se-zdrojem-12v_d214848.html

Upraveno uživatelem ToMiR
  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • 3xCA Modul, Vodafone Station+RT-AX86U
  • Karviná
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Momentálně mám "rozbočovač 3x hybridní širokopásmový TEROZ 104". Záleží, jestli potřebuješ IEC, nebo SAT koncovky. Ten aktivní z předchozího příspěvků jsem používal u otce, měl nekvalitní kabel. On to vlastně není zesilovač, jen dorovná útlum kolem 4dB. Samozřejmě,  že tobě stačí verze s dvěma vývody. Lepší je mít to rozbočené sat koncovkami,  ale ja mám všude nalisované cabelcon koncovky IEC...Nechtělo se mi to předělávat. 

Upraveno uživatelem ToMiR
  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • 3xCA Modul, Vodafone Station+RT-AX86U
  • Karviná
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@petrmet Chcete mít po problémech? Pozvěte si odborníka, sice to bude mnohem dražší než koupit naslepo pár rozbočovačů, ale budete mít klid a eliminujete případné problémy. Znovu se opakuji, bez měření signálu je to takové hop nebo trop. Napřímo je to OK, ale při jednoduchém rozbočení, kde je útlum cca 4dB to nejde, což je ten minimální útlum, který z čehokoliv pasivního dostanete. Můžete samozřejmě zkusit nějaký lepší pasivní rozbočovač (ideálně s F konektory na vstupech i výstupech) nebo rovnou zkusit nějaký aktivní rozbočovač pro DVB, opět nejlépe s F konektory. Ale ani jedno nemusí fungovat. 

 

Takže kdybych chtěl využít, co "nabízí" Vodafone, tak bych si vybral buď "práce vyžádané zákazníkem" kde bych si udělal odhad ceny dle Ceníku prací a materiálů partnerských servisních firem. 200kč za "příjezd", 3x 11Kč za F konektory, 3x 12Kč ze nalisování F konektoru, 55Kč za rozbočovač. To v případě, že se změří, že to takto bude OK. Technik od Vodafone může v případě, že by signál nebyl v normě či byl hraniční, provést i servisní zásah na rozvodu od LB (na náklady Vodafone). Také ovšem může říci, že kabel účastnickou šňůru co máte doma můžete použít na věšení prádla a to je pak nutné si připočíst 6Kč za metr + konektor na druhé straně, a tak by se dalo pokračovat. 

Nebo druhá varianta je si od Vodafone objednat vybudování druhého přípojného místa za 555Kč dle ceníku, což je paušální částka a Vodafone za výstup ručí. Ve výsledku to většinou vychází nejlépe.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám z jedné zásuvky rozbočení postupně až na 7 zařízení (TV + STB, TV + STB - nepoužívaný, ale kabel má, 3x TV tuner k počítači, vlastně je ještě zapojený kabel do AVR i když v síti až asi rádia nejsou) a vše funguje bez problémů. Ani moc nezáleží na značce rozbočovače. Pokud mě paměť neklame, mimo aktivního rozbočovače (se zesilovačem) na začátku, jsou další rozbočovače TEROZ. Nejdůležitější je kvalitní spojení a já používám všechno přes šroubovací F konektory. Kabel jsem nijak zvlášť nevybíral (asi tu nemáme vnější rušení), a v části jsem použil zbytek, který tu nechali při výměně rozvodů v baráku - to už bude 20 let. Nevím co je to za značku, ale vyhovuje mi. Je tenký cca 5 mm, tak se všude vejde schovat. Dříve jsem měl rozbočovače s konektory IEC, ale ty po čase dělaly problémy. Po výměně za šroubovací je všechno v pohodě už hodně let. Pozor u aktivního rozbočovače s nastavitelným zesílením. Větší zesílení neznamená vždy kvalitnější signál. Spíš naopak. Nepřehánět to.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už jsem uvedl, vyměnit rozbočovač a kabel za nějaký kvalitnější, F konektory jsou lepší, ale jestli máš na zásuvce IEC konektor tak bych to neřešil, pokud to nezabere a to multimediální centrum má opravdu nějaký tupý tuner, tak asi nezbývá než investovat do aktivního rozbočovače.

A druhá varianta jak už tady bylo zmíněno je objednat technika, který změří úroveň signálu a vybuduje druhou zásuvku, ono se to stejně dělá stylem že se tam fukne rozbočovač.

Ale z mého pohledu, při úrovni signálu, kterou naměřil modem, by jeden obyčejný pasivní rozbočovač neměl být žádný problém, já mám podobný signál a mám tady čtyřnásobný rozbočovač a spousty metrů koaxiálního kabelu a všechno funguje.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...