Přejít na obsah

CA modul bez signálu


Návštěvník Guli

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Beri

Mám ten samý problém, který popisuje Dave79. Frekvence 770 a 778 MHz kostičkuje a 762 MHz nejde vůbec, dokonce při novém automatickém ladění se tato frekvence vůbec nenaladí, takže tyto programy vůbec nevidím na seznamu. Začalo se to projevovat z ničeho nic, jako kdyby najednou snížili sílu signálu. S anténním rozvodem jsem nic nedělal a nevím, jak mám nyní postupovat. Jak jste to vyřešili vy nebo to stále nějak řešíte s technickou podporou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Beri Není to z ničeho nic, je to spuštěním nějakého mobilního vysílače v okolí. Takže zkontrolovat / vyměnit kabel mezi zásuvkou a zařízením, pokud nepomůže, bude nutné zavolat na Vodafone a objednat si servis (nemá smysl se přepojovat na technickou podporu).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Dave79

Ač nerad, musím přiznat že Marek-26 má pravdu 😔😁. Technik od Vodafone zjistil nekvalitní kabel (špatné stínění) mezi účastníckou zásuvkou a televizí 😳😣. Při připojení napřímo kvalitním koaxiálním kabelem vše funguje jak má. 

Ovšem můj problém to vyřešilo jen v tom smyslu, že už vím čím to je (špatný kabel a pravděpodobně spuštění nějakého 5G vysílače). V době rekonstrukce bytu jsme si "krásně" rozvedl anténní kabely po celém bytě (schoval je do zdi, ovšem napřímo, bez "husiho krku") To je mi teď vlastně k ničemu. A nechci úplně tahat přes celý byt nový koaxial a už vůbec ne rozebírat podlahu, dělat drážky do zdi apod. Zvažuji možnosti co teď s tím. Kolega má taky služby od Vodafone, ale k televizi mu nevede žádný koaxial, jen spojil modem (v prvním patře domu) přes elektrickou síť (nevím jak se to přesně jmenuje, vypadá to jako zesilovač WiFi, asi budete vědět) a v přízemí přes druhý "zesilovač" propojil s STB. Pojedu se podívat jak to má vyřešeno, protože já prostě bez koaxiálu nepustím vůbec nic. Už v době instalace mi přivedli do bytu účastníckou zásuvku, kde byl anténní a internetový vstup samostatně. Mohl bych nějak vyřešit tímto způsobem? A bude to asi takto fungovat jen u STB že, u CA modulu asi ne že? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím se připojit, že kdysi jsem měl podobný problém (několik MUX DVB-C nešlo nebo silně kostičkovalo), problém byl v nekvalitním krátkém prodlužovacím koax kabelu resp jen v jeho koncovkách, stačilo koncovky odstřihnout a použít jiné (v mém případě i takové levné ale dobře připojené) a bylo po problému. Prodlužku jsem používal abych do TV mohl snáze připojit pokojovou anténu pro příjem DVB-T.  Toto řešení jsem nakonec opustil a orig kabel od UPC trvale připojil do TV a na občasný příjem DVB-T používám levný set top box připojený k TV HDMI. Jen pro zajímavost na pozemním vysílání jsou jednak přesnější a také delší info o programech.

  • Super
  • -
  • -
  • Compal CH7465, Vodafone TV Standard
  • Praha 10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano je možné si pronajmout Vodafone box běžící přes internet (OTT), ale nelze kombinovat obě služby, Takže buď to musíš mít všechny zařízení připojené přes internetovou tv a nebo přes koaxem přes DVB-C.

Koncovou zásuvku od Vodafone si teoreticky můžeš přesunout kam potřebuješ, takže nemusíš tahat potom nějaké dva dlouhé kabely od jedné zásuvky.

A ty zmiňované adaptéry do zásuvky se jmenují powerline, ale to je takové řešení s dost nejistým výsledkem, záleží jak je provedena v domě elektroinstalace.

Můžeš taky zvážit rozvod koaxiálním kabelem v lištách u země, jak se to často dělá a přidat tam zrovna i ethernetový kabel pro internet.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...