Přejít na obsah

OnePlus Nord N10 5G - v menu nenabízí 5G


Doporučené příspěvky

@Ondra - Vodafone Lze pochopit, že výrobce telefonů nemusí podporovat kdejakého lokální operátora. Ale Vodafone, což je snad jeden z největších mobilních operátorů na světě, že by tu podporu také neměl? Navíc za situace, že dva další zdejší operátoři podporu mají? Pokud tomu tak opravdu je, pak je u VF něco špatně, že vázne komunikace mezi ním a výrobci mobilů. A doplácí na to zákazník (potažmo tedy spíš VF, když mu zákazníci budou odcházet ke konkurenci).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Ondra - Vodafone napsal:

Hezké odpoledne, Štěpáne,

odpověď od VSP Data je v zásadě správná. Podporu 5G vám můžeme zaručit jen u modelů, které máme v nabídce a můžeme tedy ovlivnit to, jestli výrobce do firmwaru přidá podporu pro naši síť. Cíleně žádné telefony neblokujeme (využití 5G v nich), ale pokud nejsou kupované u nás, nemusí na nich 5G fungovat. Takže pokud výrobce do vašeho modelu v rámci aktualizace přidá podporu pro naši síť, tak vám 5G fungovat bude, ale toto my nemůžeme nijak ovlivnit.

@Ondra - Vodafone Dobrý den, díky za vyjádření. Já si píšu opakovaně s jakýmsi indickým programátorem z OnePlus a snažím se o to, aby se na to nějak mrknuli. Žádají mne teď opět o feedback a logy z telefonu, tak třeba se to někdy povede protlačit do nějakého patche 🙂 Jinak, telefon jsem si pořizoval ne úplně naslepo, ale věděl jsem, že ten model už nemá VF v nabídce (pokud kdy měl). Uspokojilo mne zjištění z komentářů uživatelů, že telefony OnePlus Nord i Nord 2 5G fungovaly v síti českého VF s 5G bez potíží. Tak uvidím a kdyby se něco hnulo ze směru OnePlus k lepšímu, dám vědět sem.

Upraveno uživatelem Štěpán Barták
  • 200 Mb/s
  • Jiná služba
  • -
  • MODEM COMPAL CH7465VF ED3.0 WIFI EMTA
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tramin Jo jo, taky jsem se na x místech dočetl, že VoLTE je druhá funkce, se kterou jsou různě po světe potíže, dle operátorů a jejich fungování s jednotlivými telefony. A řešení je stejně problematické, jako u toho mého 5G... 🤔

  • 200 Mb/s
  • Jiná služba
  • -
  • MODEM COMPAL CH7465VF ED3.0 WIFI EMTA
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám přímo od VF Nord, dnes už starší model (AC2003). Měl od počátku deklarováno 5G, přesto z počátku nebylo ve výběru, síť už v některých lokalitách republiky byla. Pak přišla nějaká aktualizace, jen nepamatuji jestli přímo od OnePlus, nebo jestli nějaká komponenta od google/android a naběhlo to do výběru. Řekl bych, že to ale proběhlo mimo hlavní aktualizaci OS.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sodekcz Tak to je velmi zajímavá story, protože VF distribuoval Nord jako stroj přímo na 5G připravený (viz odkaz v mém úvodním postu). 😁 Děkuju moc za info. Nicméně to, co píšete, mne nepřekvapuje. Jak jsem tak zevrubně prolézal fóra OnePlus nebo XDA, lidem různě po světě se 5G či VoLTE rozfungovává více méně náhodně a bývá těžké zjistit, jestli to udělal system update, patch nebo třeba aktualizace appky "Google služby operátora". Ale dnes je 5G pokrytí ve městech ČR už dobré, tak bych čekal, že to někdy naskočí...

  • 200 Mb/s
  • Jiná služba
  • -
  • MODEM COMPAL CH7465VF ED3.0 WIFI EMTA
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OnePlus možná samo netuší, jak to bude s vývojem a aktualizacemi. Problém je, že OnePlus dnes patří pod OPPO. Měl být ukončen OxygenOS jako takový a telefony, pokud dostanou aktualizaci, měly přejít pod Oppácký ColorOS. Tedy naposledy, když jsem o tom četl někdy v lednu, tohle platilo. Tak jak byly slibovány rychlejší a stabilnější aktualizace se zdá, že je opak pravdou.  Lehce mi to připomíná zmatky a problémy, které tady vznikají poté, co VF koupil UPC.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...