Přejít na obsah

Někomu jsem poslal peníze a chci je zpátky


Návštěvník StepanMusil

Doporučené příspěvky

Návštěvník StepanMusil

Kamarád mi z instagramového profilu mě požádal, abych mu pomoci m-platby pomohl uhradit  danou částku. Tohoto kamaráda znám velice dobře, a proto jsem mu pomohl uhradit tuto částku. 

O pár hodin později jsem však zjistil, že mu byl instagramový profil toho dne odcizen a tudíž jsem byl podveden. Částka nedosahovala pěti tisíc korun, a tudíž jsi nejsem zcela jistý, zda je možné s tímto případem zajít na policii. Hledal jsem také, jestli mohu tuto platbu u operátora stornovat, ale takovou možnost jsem nenašel. Mohly by jste mi prosím poradit, jestli je nějaká možnost jak tyto peníze dostat zpět? Předem děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Někomu jsem poslal peníze a chci je zpátky

Ano podvody m-platbami jsou dost časté, lepší je mit tyto platby úplně zablokované, nebo tam mít nastavenou nějakou nízkou částku a dávat si pozor na přeposílání různých ověřovacích SMS kódů.

A když mi volá, nebo přijde sms z nějakého neznámého čísla, tak první co dělám že si ho zkusím vyhledat na internetu, jako například naposled tohle číslo, což jak se podle recenzí ukazuje, je právě takový podvodník co krade účty:

https://www.vyhledatcislo.cz/cislo/703429109

 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

Hezké odpoledne,

pokud někomu poskytnete autorizační kód pro provedení platby, který dostanete na svůj telefon, bohužel už není žádná cesta, jak takovou platbu stornovat (pokud ji ten druhý potvrdí). Tady je potřeba být opatrný a neposílat lidem žádné autorizační kódy (v příchozí SMS s kódem na to upozorňujeme). Podrobněji tuto věc popisujeme na https://www.vodafone.cz/pece/muj-ucet-cislo/bezpecnost/nepreposilejte-autorizacni-kody/

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...