Přejít na obsah

Modem Compal


Marek-26

Doporučené příspěvky

Návštěvník honziik
Vybrat si můžeš koho chceš, ale pořád to bude jenom podělaný O2, protože jemu patří infrastruktura. Takže za mě rozhodně nebrat, jejich rychlosti jsou prakticky vždy v příkrém rozporu s realitou a ceny za služby nadsazené. O "kvalitě" servisu a podpoře ani nemluvě, jak někoho uloví, tak už je takový klient zajímavý jenom pokud jde o prachy a běda, když má nějaký technický problém.
A ti šašci okolo typu Metronet, co dělají O2 jenom naháněče, škoda mluvit...

Nemáš pravdu, můžeš si zvolit operátora klidně VF, každopádně ten nenabízí momentálně 1gbps, ale spousta jiných ano.


x iPad x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ Tube Cetin je O2 a O2 je Cetin, protože to má pořád jednoho a toho stejného majitele, kde se pouze umělým rozdělením jedné firmy vytvořily firmy dvě. A je úplně jedno, s kterým dalším operátorem se Kellner dohodne na spolupráci, o tom řeč není.

@ honziik Můžeš si zvolit koho chceš, ale pořád na jedné a té samé infrastruktuře. Asi jako si můžeš zvolit virtuálního mobilního operátora, ale pořád jenom v dané síti konkrétního OPa. Nebo alternativního dodavatele energií, kdy ovšem danou síť zase vlastní jenom jeden majitel. Prostě taková komedie pro lidi, aby jako byla konkurence, když ve skutečnosti je velké kulové...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník honziik
@ Tube Cetin je O2 a O2 je Cetin, protože to má pořád jednoho a toho stejného majitele, kde se pouze umělým rozdělením jedné firmy vytvořily firmy dvě. A je úplně jedno, s kterým dalším operátorem se Kellner dohodne na spolupráci, o tom řeč není.
@ honziik Můžeš si zvolit koho chceš, ale pořád na jedné a té samé infrastruktuře. Asi jako si můžeš zvolit virtuálního mobilního operátora, ale pořád jenom v dané síti konkrétního OPa. Nebo alternativního dodavatele energií, kdy ovšem danou síť zase vlastní jenom jeden majitel. Prostě taková komedie pro lidi, aby jako byla konkurence, když ve skutečnosti je velké kulové...

Nemáš vůbec pravdu, cetin pronajímá “poslední mili” a to je vlákno až k tobe domu. Konektivitu ti poskytuje tvůj operátor. Takže příměr s virtuálem je uplne na vodě.


x iPad x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ honziik Samozřejmě, že mám pravdu, protože je úplně jedno kdo ti poskytuje finální připojení, když všechno běhá v jedné síti jednoho majitele, který si také dává svoje pravidla a svoje ceny. Takže O2 je vlastník infrastruktury a ti koncoví šašci, co se tam předvádí jakoby operátoři, jsou obyčejní virtuálové co tancují, jak O2 píská. Což není bohužel na vodě, ale realita.

@ Tube Asi nechápeš, že pokud je JEDEN vlastník, tak si může firmu rozdělit klidně na 100 částí, ale pořád je to ten samý člověk, který za těmi 100 firmami stojí. Jinak je aspoň vidět, jak jsou Čecháčci naivní, že jim stačí komedie s rozdělením firem a oni mají hned pocit, že je nás víc...
Fa GTS Czech byla pohlcena T-Mobile, předtím třeba Aliatel zase firmou GTS atd. To není nic neobvyklého a v této debatě to nemá vůbec na nic vliv. A že se TM snaží tahat optiku je hezká věc, ale mnohem důležitější bude, co za služby na ni nabídne a jak to bude fungovat. Ona totiž samotná přítomnost optiky ještě vůbec nic nezaručuje. To je akorát představa neznalých lidí, že když je někde optika, tak se jedná o spásu světa a všechno si hned malují v růžových barvách (což tedy u TM mohou, tam to nevadí :D ).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sam ve firme ktera ma jednoho vlastnika s dalsi uplne jinou, ikdyz se take jedna o obchod, pracuji a ver mi ze principy jsou mi velmi dobre znamy. 

PS: Radeji bych uvital, kdyby nekdo zablokoval toho Spam-tapetare-trola vypnul a jeho zbytecne prispevky smazal (Tomus antiban...) pod prezdivkou MEH

Upraveno uživatelem Tube
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem volal na klientskou linku kvůli výměně modemu a na otázku zda dostanu ten černý compal mi operátor odpověděl, že compal je jen bílý a že jsem musel myslet nějaký starý, který už se nedává. Tak jsem mu vysvětlil že ho vidím i v jejich návodu na samoinstalaci a řekl mu i modelové číslo. Operátor uznal, že to asi je nějaká novinka a že si to zjistí. Nicméně dostanu bílý compal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník pecywall

modem vch7465VF

Dnes jsem mel tu cest u zakaznika jako soucast chytre elektroinstalace nastavovat tento modem a zde jen par postrehu.

1/ nenasel jsem LAN nastaveni pro modem. Je zde pouze zalozka DHCP, kde jde zmenit sit 192.168.X.1 z puvodni 192:168.0.1 , ale tato zmena se bohuzel nepromitne do port forwardingu, kde stale nabizi 192.168.0.X a nenasel jsem nikde moznost jak to zmenit. To same s vyberem lokalnich a externich portu. Nastaveni je obracene. Co date do lokalni je ve vysledku zobrazeno jako interni.

2/ DMZ, to same. nemoznost zmenit rozsah site z 0.x (default) na jiny. muzete tam dat jen adresu 192.168.0.x  

Jako kdyby ten modem neumel pracovat s jinym rozsahem.

Za me paksvil.

Upraveno uživatelem pecywall
doplneni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ApacheSK

pecywall: To, že to zatiaľ nejde, nemusí znamenať že je to paskvil, je dobre známo, že UPC/VF svojim FW rádo osekáva modemy, a skôr by som to nazval chybou FW, treba počkať kým to vyladia, buď zrušia zmenu 192.168.x.1, lebo s tým nevie narábať, alebo sa stala chyba v FW a dopracujú možnosti zmeny tejto hodnoty aj v iných taboch, netreba byť hneď skeptický, pôrodne bolestí trápia veľa situácii. Bohužiaľ dnes je doba a trend dať zákazníkom polodokončenú vec s odkazom "skúšajte". Od hier po výrobky, cez ich FW a ďalšie "srandy" ktoré tzv. "Môžu otestovať aj zákazníci" a nie testeri.

Upraveno uživatelem ApacheSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...