Přejít na obsah

Modem Compal


Marek-26

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Tomas Hlava

Modem CH7465VF mi po přechodu na vodafone přestal držet nastavení zabezpečení a filtrování mac adres a časově využití používání mac adres. Vydrží vždy pár hodin nastavené a pak vypadne jabo bych nic nenastavil.  Navíc mi přijde že prostředí je nyní více osekané a nepřehledné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Dorian

Zdravim. 7 let jsme vlastnili bilej compal jeste od upc. A zadnej problem. Pred 3 tydny nam ho vymenili za novejsi cerny a od te doby uz mame 2hej. (Technik od upc jen veme ten co tu mame a vymeni za stejnej) Provede registraci do systemu a nazdar.  Dle nich je vse v poradku ...

A je to peklo.

Tento cernej modem mi zpusobuje 2 problemy:

 

1. Pocas dne jak na 2,4ghz tak 5ghz wifi internet sam od sebe brutalne zpomali az na download 0,5mb/sec - sam od sebe z niceho nic. Vypadek trva treba 10min pak se vrati na 200mb/sec. Na vsech zarizenich. Po kabelu zadnej problem

 

2. Na jednom notasu i kdyz neni vypadek co jsem popsal vyse se to deje castejc a dlouhodobe. Treba i 2 hodiny.

Pokazde kdyz notas restartuji wifi naskoci funguje 5 min normalni rychlosti a pak zpomali. Z pc jsem vyhodil avast i vse co by to mohlo zpusobit. Problem pretrvava.

Sranda je ze vedle neho na stole je dalsi starsi notas, ktery si vesele dava v te same chvili 200mb/sec

Kabelaz dotazena do bytu a po byte je v poradku, zmerena sila signalu na koaxu.

Veskere ethernetove pripojeni ke Compalu stabilni bez potizi.

Kanaly jak na 2,4ghz tak 5ghz nastavene na prazdne pozice.

Mate pro mne nekdo nejakou radu co delat ?

 

Moc Vam dekuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dorian

tomus muzu te poprosit o radu ? 

Prolistoval jsem cele vlakno a mam defakto identickej problem jak se tady psaly s vypadky internetu, jak je zde ve vlaknu:

https://www.techforum.cz/topic/61264-problém-s-vypadávajícím-internetem/page/8/

Fakt si nevim absolutne rady. . Bilej mi menili za cernej prave z duvodu vypadavani te wifi.

To byl prvni cernej ten byl snad jeste horsi .

Po tydnu ho del vymenit technik za jinej cernej compal a rekl ze ten prvni cernej byl prej repasovanej a ze se obcas stava ze nefunguje.

Promeril signal na koaxu rekl ze je dobrej zapojil novej a odesel. Ale problem je porad. Druhej cernej compal v prubehu asi 14 dnu.

Davam sem log down a up.  Mas nejakou radu co delat ? 

Moc diky

 

up.png

download.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dorian

Co to znamena pro ten down?

Up je pouze jeden kanal tak jak je na foto.

Ono ja mam celkove pocit, ze vodafone to nechce/neumi resit . Nejake doporuceni ?

Tak dneska to je doopravdy sila

Ten cernej ksunt se samovolne od rana restartuje a internet uz nebezi vubec.

Samozrejme je vikend takze podpora vodafonu je k h*ovnu...

Byt  2 tydnu bez internetu kvuli neschopnosti operatora je fakt pecka.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi ti zase dali repasovaný modem 😉

Ale teď vážně, s modemem s největší pravděpodobností nic není a myslím si že ani s těmi předešlými nejspíš nic nebylo,

Protože problém je evidentně ve špatném signálu, na uptreamu máš naladěný pouze jeden kanál, mělo by tam být ale 4 až 6 kanálů a i u toho jednoho kanálu je vidět že  modem to tam pálí vysokým výkonem, ale marně.

Ani na tom downstreamu to nevypadá úplně slavně,

proto se modem opakovaně snaží vyhledávat nenaladěné kanály.

Takže první věc co bych udělal je že zkontroloval přívodní koaxiální kabel mezi modemem a zásuvkou, odpojit, připojit konektory utáhnout, zkontrolovat jestli kabel není někde poškozené nebo zlomený,

Pokud to nepomůže, tak kontaktovat Vodafone, upozornit je že je tam problém se signálem, pokud se tam na to podívá někdo kdo tomu opravdu rozumí, tak by měl poznat kde hledat chybu a poslat do terénu technika který ji odstraní, ale může to chvíli trvat pokud se tam jedná o nějaké nahodilé rušení, které se může těžko hledat.

 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...