Přejít na obsah

Modem Compal


Marek-26

Doporučené příspěvky

Návštěvník Evzen

Marne v tom popisu symptomu hledam, co te stale udrzuje v domneni, ze problem je v modemu... 😮

Nejspis mas neco moc spatne v tom notebooku, nejaky virus nebo cojavim.
A ze "nikdy predtim nemel problemy"? No a? Vsechno je jednou poprve... taky jsi az do momentu ztraty panictvi "nikdy predtim nem*dal" 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Člověče tohle kdyby mi někdo napsal na můj první dotaz na fóru, tak by mě to docela zazdilo:) Tím neříkám, že to tak nemůže být.

@Br. spadne pravdaže celý internet a už sa znova nechce zapnúť hoci sa o to snaží - co přesně to znamená?

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Br.

@Evzen To, že deň pred sa notebook napájal v dvoch domácnostiach na tri rôzne modemy od dvoch dodávateľov a zdá sa mi veľmi nepravdepodobné, že behom 24 hodín sa tam niečo tak epicky pokazilo. Ale samozrejme, update na drivery, kontrola od vírusov a aj zváženie či nie je na chybe sieťová karta boli prvé veci čo sa kontrolovali.

Btw. Chyby so sieťovou kartou na rôznych diskusných fórach ale vždy riešili to, že cez wifi to padne ale cez kábel už nie. Môj notebook spôsobuje ten reštart cez wifi aj cez kábel. 

@sodekcz Ten modem sa reštartuje stále dokola pokým nie je spojenie s mojím notebookom prerušené, tj. odpojím buď kábel alebo vypnem wifi na notebooku nech sa znova nepokúsi pripojiť. Ak to nespravím, modem sa zasekne vo fáze reštartovania dookola: všetko bliká na červeno, postupne sa na zeleno začnú kontrolky rozblikávať, ale už je neschopný to ustáliť, a znova sa všetko rozsvieti na červeno.

Vďaka za akúkoľvek pomoc/radu. 

Upraveno uživatelem Br.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 6 hodinami, Br. napsal:

zdá sa mi veľmi nepravdepodobné, že behom 24 hodín sa tam niečo tak epicky pokazilo

Naopak, presne takhle problemy nastavaji - najednou. Videls nekdy prasknout zarovku?

Takova nakaza malware je dilem okamziku - v jednu chvili muze byt pocitac naprosto OK a pak staci jen jediny doubleclick na nespravny EXE a v pristi desetine vteriny je vsechno v pytli.

Jak pise sodekcz, taky bych zacal sledovanim provozu na siti Wiresharkem... jen mam z dosavadni retoriky dojem, ze to je, pri vsi ucte, ponekud mimo tvoje schopnosti.
Nejde totiz napsat step-by-step navod... je treba rozumet problematice a tak nejak vedet, na co koukat... a az podle toho, co vidim, se rozhodnout, co dal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Br.

@tomus

VPNka vypnutá.

Dell XPS 15 9570. 

@sodekcz Wireshark spustený cez víkend za tých 5 minút zachytil dostatok. Keďže sa do toho ale nevyznám moc mi to nič nepovedalo - ale možno to poslúži aspoň technikom. Momentálne sa k nim snažím dovolať už od piatka, neúspešne.

Tiež je zaujímavé, že cez prezdielanie WiFi pripojenia cez mobil a pripojenie z NTB na to prezdielane pripojenie, router šiel ďalej, jedine to internet nedal na mobile a priebežne ho vypínalo. Zvyšok domácnosti ale internetové pripojenie nestratil. Skúsim sa tiež napojiť u kamoša na jeho sieť či je teda skutočne chyba v mojom NTB (čo teraz nie je tak jednoduché) ale už tento pokus ma skôr presviedča že nie je. 

Tiež uvažujem o výmene sieťovej karty ale moc sa mi ho nechce rozoberať a niečo v ňom dodrbať, ak skutočne nesúhlasí jedine s týmto routerom a žiadnym iným, pokus u kamoša snáď niečo potvrdí. Mám v ňom toho hodne a nebol práve najlacnejší, plus má ledva tri roky, čiže mám rešpekt s ním robiť radikálnejšie veci bez skúseností. 

@Evzen

Bohužiaľ nie každý sa vyznáme do techniky, preto prosba o pomoc 🙂

Viď. detaily vyššie. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...