Přejít na obsah

Modem Compal


Marek-26

Doporučené příspěvky

Návštěvník martycze
V 3. 9. 2020 v 14:39, tomus napsal:

Jedná se pouze o výměnu modemu, ipv4 adresa ti nejspíš zůstane, alespoň u mě to tak bylo a pokud by se náhodou změnila no ipv6, tak není problém si znovu požádat o změnu na ipv4.

Po připojení modemu k síti a k internetu ho nech asi 30 minut než se připoji k síti a stáhne si aktuální firmware. To poznáš podle blikajících kontrolek. Pak ho můžeš přepnout do režimu bridge (modem).

Teď modem nemám v ruce ale mám dojem že je z boku modemu jsou dvě díry pro uchycení na stěnu.

Ano výměna kus za kus mezi dveřmi, samozřejmě za předpokladu že si ho dopředu odmontuješ a pak zase připojíš.

Zdravím, mám ten modem připojený už měsíc a žádná aktualizace nedošla (toto je má verze firmwaru CH7465VF-NCIP-6.12.19.6-GA-NOSH).  Potřebuju jej právě přepnout do režimu bridge a nikde v nastavení to nemůžu najít. 

Moc díky za pomoc! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník BaboonCZ

Nejprve děkuji za toto vlákno, trochu mi osvětlilo ten šunt co jsem dostal :D. Dlouho jsem UPC neměl, ale protože Wi-Fi provider stojí za starou belu a ještě nás v Vodafone ukecali na lepší tarify, tak jsem ho domů pustil. Upload je tedy příšerný (mám 150/10), ještě že na firemní VPN jedu přes RDP. Předešlý router - nastaveno přesměrování portů, VPN do domácí sítě, rodičovskou kontrolu, extension na druhou půlku bytu (je fakt velký a má strašně tlusté stěny). V tom krámu nejde nastavit víceméně nic. Bridge bylo první co jsem hledal marně, teď už vím proč (mám přiděleno IP v6). Nakonec jsem si Wi-Fi router hodil na druhý Subnet 192.168.1.1 připojil k WAN, DHCP a WI-Fi na modemu vypnul, s tím že k modemu mám připojeno PC a TV s Neflixem (nezatěžuji router) a na router jede defakto jen jako Wi-Fi (na konci bytu o 10dB lépe než ta hlupá krabka) a hlavně mi zůstala rodičovská kontrola pro děti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě měnily modem Ubee za Compal letos na jaře a proběhlo to prakticky z ruky do ruky mezi dveřmi, za 5 minut bylo hotovo a modem jsem si zapojil sám, ovšem u těch gigových modemů zřejmě jak píše Marek ještě technik kontroluje stav signálu který je určen pro gigabitový internet, což je vlastně dobře, aspoň tak na člověka nečeká nějaké nemilé překvapení.

O tom že by se modemy měnily někde na pobočce jsem nikdy neslyšel.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...