Přejít na obsah

Modem Compal


Marek-26

Doporučené příspěvky

Ten problém co popisuješ se mi kdysi stával taky, ještě se starým modemem Ubee a vlastním routerem tp-link,  musel jsem v torrentovém klientovi (uTorrent) něco přenastavit, pak to přestalo, bohužel si teď už nevzpomenu co přesně to bylo, ale někde jsem to vygoogloval a počet spojení to určitě nebyl.

Teď mám modem Compal, který používám i jako router a už jsem si podobného problému nevšiml.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tomus Díky za zkušenosti. Používám moderní qBittorrent, a nic jiného než počty/limity spojení mě nenapadá, ale nejsem na to expert a googlením jsem také (zatím nic nenašel). Ale navedls mě na jinou možnost a sice mám dojem, že v Security jsou nějaké ochrany typu IP flood, až budu doma zkusím je vypnout, jestli to nepomůže.

Divné je že to roky používám stejně s Ciscem dříve 150/10, pak 300/20 a problém začal až teď s Compalem na 500/50.

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem na to koukal a vzpomněl jsem si že to bylo kvůli tomu že torrent hlásil něco o tom že je přetížený disk, takže jsem musel jít do nastavení, do záložky Cache a tam zaškrtnout Nepoužívat automatickou velikost cache a  manuálně ji nastavit na nějakou vyšší, už nevím přesně jakou, bylo to v řádech stovek nebo tisíců MB.

Ale bylo to v době když jsem měl ještě starý počítač, teď mám nový a tuto kolonku tam zaškrtnutou nemám.

Ale maximální počet všech spojení taky určitě omez.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se připojil k Ciscu, abych si porovnal nastavení firewallu a IP flood apod. byly vypnuté, taky bylo povoleno UPnP. Takže jsem to udělal i na Compalu a výsledek je následující. Při stahování torrentu, dojde ke zvýšení latencí, což se projevuje pocitově pomalejší odezvou a načítáním stránek a služeb, ale už ne tak výrazně. Zajímavé je, že se výrazně zvedne ping in na router/modem samotný (občas až stovky ms), takže to vypadá, že Compal i tak asi nestíhá. Co je podstatné, po zastavení torrentu dojde téměř ihned k návratu do normálu, tzn. už to netrvá dalších 30-60 minut, jako před tím.

Uvidím, až mi přijde nový router, jak se to bude chovat v bridge režimu, ale i tohle už je přijatelné.

Děkuji všem za nápady a rady. Jinak cache u torrentu není třeba měnit, jak jsem psal samotný torrent jel v pohodě. Problém bylo to odstavení ostatní komunikace, které přetrvávalo i po ukončení.

 

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem slíbil, hlásím se s aktualizací. Zapojil jsem vlastní router (Asus AX-58U) a Compal přepl do bridge. Bohužel situace je velmi podobná. Jakmile začne nabíhat stahování a narůstat počet spojení internet zkolabuje (projeví se na všech zařízeni), po chvilce začne opět nabíhat, ale jakmile se opět vytíží, zase spadne a tak pořád dokola. Zastavení torrentů vrátí situaci zpět do normálu. Přitom výpadku přestane reagovat rozhraní modemu (v bridgi bohužel nelze použít ping), ale podle logu se nerestartuje. Vypadá to, že prostě nezvládá tu zátěž a zahltí se. Asus router v pohodě.

Volal jsem na support, z jejich strany žádný problém nevidí, signál v pořádku, domluvena výměna modemu a uvidíme, zda není vadný kus. Pokračování příště...

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak se dalo čekat výměna Compal za Compal nepomohla.
Částečně jsem to vyřešil úpravou nastavení torrentového klienta (omezení spojení pod 190  a omezení rychlosti) + QoS na routeru Asus. Při tomto nastavení v podstatě nikdo jiný na síti nepozná, že jede torrent, jen ta rychlost stahovávání je pak stejná jako u předchozího tarifu 300/20 a Cisca (tam jsem měl výchozích 500 spojení a žádný limit rychlosti). Jako zásadní vypadá ten limit počtu spojení pod 190, u 200 už to hapruje a přestává reagovat i webové rozhraní správy modemu.

Teď je otázkou, zda by tohle omezení pomohla vyřešit výměna za Arris. Pokud bych měl jistotu, že ano, asi bych to toho šel, ale znovu absolvovat výměnu bez jistého výsledku - no ještě uvidím.

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...