Přejít na obsah

Modem Compal


Marek-26

Doporučené příspěvky

Docela zajímavé. Hlavně ve srovnání s běžnými levnými routery, kde kromě 2 chipů, jednoho kondenzátoru a sady ethernet transformátorů není prakticky nic. 

Vtipný mi připadá Huawei ONT, kde je uvnitř optický konektor, kousek kabelu a jde to zase do dalšího konektoru na optické jednotce, působí to skoro jak nějaké samodomo řešení. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...

Přešel jsem na modem Compal a tarif 500/50, předtím jsem měl Cisco 3925 a tarif 300/20 a mám následující problém, který jsem předtím neměl.

Při běžném používání internetu vše chodí jak má, naměřím deklarovanou rychlost. Problém nastane, jakmile začnu stahovat 2-3 torrenty s mnoha aktivními uživateli, rychlost se dostane na cca 20-25MBs. Po cca 10 minutách, začne být internet nestabilní, nemohu se připojit na stránky nebo jsou pomalé. Tento stav navíc trvá i po skončení stahování, měřáky rychlostí kolísají.  Situace se vrátí do normálu až za cca 30-60 minut od ukončení torrentu. RS chyby v modemu v řádu nízkých stovek, signál by měl být OK.

Zkoušel jsem stáhnout i nějaké ISO (12GB)  přes Chrome, rychlost cca 30MBs, po pár minutách staženo, žádné výpadky nebo nestabilita.

Trochu mi to připadá, že Compal nezvládne větší počet spojení a pak potřebuje nějaký čas na návrat do normálu. S Ciscem jsem podobně stahoval torrenty bez problémů.

Neměl jste někdo podobný problém? Pomohl by bridge a vlastní router?

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Snah bridge s vlastním routerem, kvalitním routerem,  můžeš průkopnicky vyzkoušet. Jen nevím, jestli to není podobný problém jako tady, kde je compal a za ním slabší Mikrotik pro mnoho klientů :

https://www.techforum.cz/topic/61610-výpadky-internetu-resety-modemu/?do=findComment&comment=463098

 

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sodekczTo vypadá na trochu jiný problém, mě se modem nesekne.

 Ale narazil jsem na toto https://www.techforum.cz/topic/60965-timeoutování-nových-tcp-spojení/ to vypadá hodně podobně a ten to má v bridgi a řešení nenašel😬.

Chtěl jsem se vyhnout zkoušení,  zdá se mi divné, že by to neřešilo více lidí, ale asi mi nic jiného nezbyde. Objednal jsem https://www.czc.cz/asus-rt-ax58u-v2/335824/produkt, tak uvidím. Pak tedy ještě možná zkusit modem Vodafone Station. Nejraději bych se vrátil k Ciscu, ale to už prý není možné. Ach jo, člověk si myslí, že si polepší, a místo toho je to horší...

 

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omez počet spojení v torrent klientovi. A také má každý slušný operátor nastaven u sebe QOS, kdy torrentové packety mají jednu z nejnižších priorit, případně se zákazníkovi přetěžující linku sníží priorita většiny packetů. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Marek-26 To jsem zkoušel, ale moc to nepomohlo. Resp. tam bylo zlepšení jen mírné, což mě navedlo na to, že bude problém  právě s počtem spojení. Pokud by platila ta omezení QOS, proč by to na Ciscu fungovalo a s Compalem ne? Je možné, že by se s jiným modemem/tarifem použil jiný QOS u VF?
Jen aby bylo jasno, nejsem žádný masivní stahovač. Ty torrenty neběží nonstop nebo nějaké velké množství, cca jednou za týden si něco stáhnu, většinou to trvá 20-30min (z downloadu si to vezme ani ne 50% rychlosti),  zase to zavřu, to podle mě není žádné extrémní vytěžování linky.  Ale díky i za tuto informaci.

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...