Přejít na obsah

Modem Compal


Marek-26

Doporučené příspěvky

Ten gpon router co dává tmobile nebo Poda má spotřebu okolo 8 wattů. 

Řešit spotřebu modemu asi nemá moc smysl, v celkové spotřebě domácnosti se to ztratí. 

V poslední době lidi řeší spotřebu až hystericky a zaměřují se i na drobnosti jako tv ve standby, ale unikají jim mnohem větší žrouti jako staré žárovky nebo špatné těsnění u lednice. 

Na druhou stranu proč má mít modem stejnou spotřebu jako celý notebook při běžném zatížení...  (dnes notebook s 48 Wh baterií vydrží 6 hodin práce)

Určitě by to výrobci mohli trochu zoptimalizovat. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, rapman napsal:

Spotřeba tohoto modemu je cca 11-12W, při dnešních ceně elektřiny to a 24/7 zapojení vychází provoz na cca 800Kč/ročně + dalších 840Kč  za pronájem.

Ročně tedy za provoz tohoto zařízení cca 1600Kč.

 

Jde  spotřebu nebo cenu za provoz nějakým způsobem snížit? Zkoušel jsem např. vypnout 5GHz, ale na spotřebě se to vůbec neprojevilo.

Nemáte porovnání, jakou mají spotřebu např. modemy u optického internetu t-mobile?

Myslím že to moc řešíš, prostě je to zařízení které potřebuješ ke každodennímu životu, stejně jako třeba ledničku,

navíc když to přepočítáváš na roční spotřebu, tak ta výsledná částka vždycky vypadá dramaticky, ale zkus to vydělit 12 a jsi někde na dvou levných pivech v hospodě, nebo polovině krabičky cigaret.

Taky si musíš uvědomit že jsou to vlastně dvě zařízení v jednom, tedy kabelový modem a wi-fi router, takže spotřeba bude trochu odlišná od běžných routerů, ale zase kdyby jsi to měl samostatně, tak bude  spotřeba ještě vyšší.

Jediná možnost jak na tom něco uspořit, je vypínat modem na noc, nebo v době kdy nejsi doma za předpokladu že nemáš doma žádné chytré zařízení závislé na internetovém připojení, ale otázka je jestli se to vůbec vyplatí, podle mě ne, vzhledem k tomu že úspora by byla nějaká dvacka měsíčně, protože modem nejvíc žere když je aktivně používaný, v době kdy odpočívá a nic nedělá je příkon nižší.

 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavý nápad, modem je na napětí 12V, na což by stačila i obyčejná autobaterie a k ní nějaký fotovoltaický panel a elektronika, ale je otázka zda by to bylo vůbec rentabilní, například při počasí jaké bylo dnes, by ten panel nevyrobil asi vůbec nic.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rapman

Vše ostatní v domácnosti máme pořešeno, lednička co brala cca 350kWh ročně, vyměněná za novou a lepší, která má spotřebu cca 160kWh ročně.

24 palcový monitor se spotřebou 70W vyměněn za lepší a větší se spotřebou 30W, o žárovkách se nemusíme bavit.

Různé nabíječky vyměněny za Baseus 100W, kterou nabíjím notebook, 2x apple watch a 1x iPhone.

Porovnání měsíční ceny s pivem taky neberu, pivo a jiný alkohol nepiju. 🙂

Prostě vše ostatní pořešeno a zbývá tento modem, který má cca stejnou spotřebu jak Mac mini při exportu 4K videa, tak mi to přijde jako nepoměr.

Koukal jsem na Vodafone station, a ten má spotřebu ještě vyšší - 17W.

Tak se ptám na rozumné nastavení nebo upgrade tohoto modemu, jestli jsem něco nepřehlédl. U některých zařízení začal výrobce dodávat např. efektivnější napájecí zdroj.
 

O řešení solár + napájení modemu a NASu jsem trochu uvažoval, ale to se zatím finančně nevyplatí (s připojením např na Ecoflow river 2 nebo delta2), může to připadat v úvahu, pokud bych chtěl mít doma větší bateriovou zálohou, která by aspoň něco dělala a neležela ladem. A nebo až padne zastropování ceny za kWh.
Ale to je jiné téma.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...