Přejít na obsah

Modem Compal


Marek-26

Doporučené příspěvky

Návštěvník Prexik258
před 3 hodinami, KejPi napsal:

Tak reset modemu nepomohl. Konecne jsem mel cas analyzovat, kde je problem a zjistil jsem, ze muj router dostava systematicky IP adresu, ktera nefunguje (navic nesouhlasi s IP adresou, ktera je videt pres Muj Vodafone). Pokud misto routeru pripojim primo pocitac, tak dostane jinou IP adresu, ktera funguje. Cili bud ma VF bordel v pridelenych IP adresach, nebo nekdo pouzivam moji MAC adresu a v siti se to tluce. Zmenil jsem MAC adresu routeru a vypada, ze to funguje, ale nemam rad takove reseni 😞

Měl jsem podobný problém v režimu bridge u levnějších TP-Link routerů a u Asus routerů, ale například u Mikrotiku tento problém nebyl. Po tom co jsem přešel z Compalu na Station v novém bytě kde byl dostupný už 1gb/s tak tento problém zmizel. Problém jsem řešil ještě když to bylo UPC a bohužel jsem i s technikem na telefonu nedokázal problém vyřešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník KejPi

Tak se mi to dnes stalo zas, včera fungoval internet bez problémů, vrátil jsem zase MAC adresu na tu původní a spravilo se to. To přece není normální 🙁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník KejPi

Tak technik na lince VF řekl, že vidí divné přidělování IP a že bude asi problém v IP prostoru, že to vyřeší (středa). Dnes (pondělí) stále problémy a navíc pozoruji výpadky připojení přes Skype. Suma sumárum mám nepoužitelné připojení a nikdo s tím nic nedělá 🙁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník rapman

Spotřeba tohoto modemu je cca 11-12W, při dnešních ceně elektřiny to a 24/7 zapojení vychází provoz na cca 800Kč/ročně + dalších 840Kč  za pronájem.

Ročně tedy za provoz tohoto zařízení cca 1600Kč.

 

Jde  spotřebu nebo cenu za provoz nějakým způsobem snížit? Zkoušel jsem např. vypnout 5GHz, ale na spotřebě se to vůbec neprojevilo.

Nemáte porovnání, jakou mají spotřebu např. modemy u optického internetu t-mobile?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo modem si řiká o 12 wattů, to je docela svízelná situace, ale asi mám nápad 🤔 ono existuje úplně jednoduchý řešení - modem vrať a spotřebu nebude mít žádnou 🤔 navíc jako bonus můžeš celej internet zrušit a tim ušetřit ještě víc 😮 a kdybys chtěl opravdu hodně ušetřit, odpoj lednici, pračku a klidně i další spotřebiče, navíc tyhle toho určitě spapají víc 😊

 

  • Souhlasím 2
  • Haha 2
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...