Přejít na obsah

Modem Compal


Marek-26

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník jk79

dobrý den. je možné,že mám problém s wi-fi když se mi odpojuje mobil od 5GH sítě. Vypozoroval jsem,že večer to začne. Přes den jsem problém nepozoroval,ale večer se mi stane,že mi normálně na mobilu ukazuje plný signál,leč nestahuje data. Pomůže jen ,znovu odpojit a připojit. Mám již druhý telefon a dělá to stejně.V práci vše ok na 5Gh. Čím by to mohlo být? Není možné,že když jsme večer doma ,tak to více hřeje a po té zlobí? Se zatopí a popravdě ten modem je někdy ,jak pětník.

Upraveno uživatelem jk79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ritchy úroveň signálu na modemu vypadá ok, ale chybí ti tam kolonka s hodnotami SNR, a tento modem navíc neumí zobrazit chybovost, takže z toho se moc poznat nedá.

Edit, tak vidím že ve vedlejším vlákně hodnoty SNR máš a ty jsou celkem ok.

Ale i mě vždy večer zlobil internet, takže zkus modem restartovat a uvidíš, kdyžtak zkusit změnit ty DNSka.

 

@jk79 jestli to blbne jen večer, tak to bude spíš tím rušením, zkus modem ručně přeladit na jiný kanál, podle toho co naměřiš třeba pomocí aplikace wifi analyser na mobilu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně to jsem právě udělal, změni jsem DNS na Googlí a po rebootu modemu to před změnou DNSna ty Googlí  fungovalo

Micméně to neřeší ten problé, nyní (pokud to poběží) nepozám kde je fail, protože nebudu na Vodafone DNS.

Upraveno uživatelem Ritchy
  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • Vodafone StationDOCSIS 3.1
  • Severočech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 9. 2022 v 11:27, Marek-26 napsal:

jde někde koupit v ČR? Mám nějakou dost starou WISI DB 85 F.

Upraveno uživatelem Pavel m
  • Premium
  • -
  • Základní, Family, Sport, Cinema
  • Vodafone Station, CA modul
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na té uvedené zásuvce není nic světoborného, podle manuálu je to v podstatě obyčejný rozbočovač s rozsahem do 2000 MHz, bez nějakého integrovaného filtru na zpětný kanál, což by mohl být v některých případech i problém,  ale zas je tam výhoda že má nižší průchozí útlum, zatímco ty staré zásuvky měly 7 dB tato má jen 4 dB, takže zrovna mě, by se taková zásuvka docela hodila, vzhledem k tomu že tady mám signál na hraně díky větším rozvodům po domě.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je nějaký, který lze legálně použít pro zesílení internetové odbočky, aby fungoval a nedělal bordel v síti? Do teď žiju v tom, že to nelze a zesilovat jde jen TV odbočku. Pokud existuje nějaký vyzkoušený prosím o uvedení modelu.

Upraveno uživatelem MSwamp
  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Štatl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...