Přejít na obsah

Modem Compal


Marek-26

Doporučené příspěvky

Návštěvník IQ2

Pratele, navazu tu opet na konverzaci, ktera se vedla okolo bridge.

Dnes mi technik v ramci "opravy vypadku internetu" donesl cerny Compal. Nekolikrat sem se  na infolince i samotneho technika ptal, jestli to modem umi. Byl jsem ujisten, ze ano.

Compal zapojil s tim, ze se zapne, stahne update a pak se zrestartuje. Technik odesel. Je mozne, ze se update firmware provedl, nevim, dal jsem tomu cas - 4 hodiny. Po vstupu do administrace jsem moznost prepnuti do rezimu bridge nebo modem proste nenasel. Zkusil jsem ruzne figle, jako tovarni nastaveni, zapnout modem bez KOAXu a nikdy se tam moznost neobjevila. (Mozna jsem nezkusil nejaky postup, poradite?)

Pri volani na infolinku mi prislo, ze si nevi rady. Chlapik na infolince pry volal na technicke oddeleni a dozvedel se, ze "pry do konce mesice". Tak ja nevim, co si o tom mam myslet.

Co jsem modem zkousel proklikavat, tak ani v DHCP nejde zmenit IP rozsah z 192.168.0.0/24 na neco jine (napr 192.168.100.0/24) - Presne proto tam mam vlastni router.

Firmware: CH7465VF-NCIP-6.12.19.4-GA-NOSH

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu z jakého důvodu by operátor takovou věc zakazoval,

Jinak já mám taky černý Compal už skoro rok přepnutý v režimu bridge a koukám že mám v něm trošku novější firmware: CH7465VF-NCIP-6.12.19.7-GA-NOSH

Těžko říct jestli to na to může mít vliv, ale začal bych asi tady.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Teorie pekna, jen tu praxi si uplne neumim predstavit...
Pokud to nepujde tak, ze modem vypnes a zase zapnes (aby si pri startu stahnul novejsi FW), tak mam silne obavy, ze ti nejaka pipina na helplajne pomuze... pod pojmem "pushnout novejsi verzi firmware" si v lepsim pripade predstavi nejakou bizarni formu souloze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...