Přejít na obsah

Timeoutování nových TCP spojení


Návštěvník nettle

Doporučené příspěvky

Návštěvník nettle

Zdravim,
řeším zajimavej problém,
mám internet od UPC/vodafone/ - mám od nich klasickej koax modem je nastavenej v bridge a za ním můj mikrotik s veřejkou.
Nicméně jsem narazil na problém že pokud mám více otevřevejch spojení cca nad >600 tak jsme mě začíná výrazně prodlužovat doba otevření nového spojení - kldině i 1s nebo i víc. Jedná se opravdu o otevření spojení, jakmile se otevře vše už jede jak z praku.
Myslel jsem si že je to slabým mikrotikem (hex) třeba že má málo paměti - všechna spojení jsou natovaný tak jsem na to nasadil CCR1036-8G-2S+ co se mě doma válel ale situace se vůbec nezlepšila.

konfigurace je docela jednoduchá
jedna veřejka, bridge, nat, pár port forwardů <10, pár FW pravidel < 20.

Moje otázka ale je nevíte zda-li UPC/vodafone/ blokuje počet connections pro koncáky?

Máte někdo podobnou zkušenost?
Počty connections jsou legitimní není to žádný ddos ap.

situaci řeším i s VF ale zatím sem pouze jednou poslali technika který vyměnil modem a změřil signál - oboje ok. A ženou ho sem zítra znovu.

 

Předem díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • tomus změnil název na Timeoutování nových TCP spojení

Myslím si, že je to neřešitelný problém, dle mě (což nic neznamená, myslet znamená...) to bude věc hlavně HW modemu. Každopádně 600+ connection není úplně standardní domácí využití. Jediné, co bych vyzkoušel je nechat si dát Arris (Vodafone station), má novější Intel Puma chipset, který je na tom mnohem lépe.

Dle mě technik nic nevyřeší, nemá ze své pozice co, když bude signál v pohodě, standardní parametry při standardním domácím využití OK, tak nemá co řešit.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník nettle

ja teda úplně nejsem přesvědčen že to je modemem ale třeba ano, ta výměna za ten Arris by za zkoužku stála ale na VF infolince mě tvrdili že to lze pouze k 1Gbps tarifu.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@nettle Hezký večer, můžu potvrdit, že Vodafone Station je možné získat i k pomalejším datovým tarifům, není omezený jen na gigabit. Je jen potřeba počítat s cenou nájmu 100 Kč měsíčně. Kdybyste o výměnu měl zájem, zavolejte na 800770077 a v případě potřeby se určitě můžete odkázat i Techfórum 🙂 Dříve to opravdu nešlo, tak je možné, že to jen kolega/kolegyně nestihli zaznamenat, i když by se to samozřejmě nemělo stát.

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník nettle

@Ondra - Vodafone díky, zítra tam zkusím zavolat a dohodnout se zda-li by technik nemohl vzít tento typ modemu - minimálně by by bylo dobré to na něm odzkoušet a kdyby to s ním chodilo v pořádku tak s nájmem 100kč/měsíc problém nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já bych řekl že to modemem nebude. Po převodu od UPC mám podobný problém když chci stáhnout nějaký torrent, první, druhý vpohodě, u třetího to trvá i minutu než se navážou spojení a u dalších ještě víc. Tipl bych že VF má opravdu nějak omezený počet otevřených spojení.

Upraveno uživatelem mpetr
  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to něco s tímto :

 

(Převzato z wikipedie https://cs.m.wikipedia.org/wiki/UPC_Česká_republika)

 

 

Všeobecné podmínky obsahují nekonkrétní ujednání o odpojení v případě nestandardních aktivit. Prakticky pokud připojení budete využívat více hodin do plné rychlosti budete odpojeni.

Nabízené rychlosti za použití údajů uvedených pro společnost UPC lze splnit pouze s agregací nebo omezením rychlosti pro jednotlivá propojení – připojení. Propočet pravdivosti je jednoduchý, výroční zpráva. Obrat děleno průměr platby na přípojku vyjde přibližný počet klientů pokud není uveden. Pokud je počet klientů uveden vezme se prostřední rychlost a vynásobí se vyjde výsledná celková rychlost. Na stránkách NIX se sečtou kapacity jednotlivých přípojek. Výsledná kapacita pak neodpovídá celkové potřebné kapacitě všech klientů a to ani při agregaci 1:30 jak výše uvedeno není agregace. Pokud bychom uvážili i vlastní připojení do zahraničí i při kapacitě 4×100G budou jednotlivé přípojky stále agregovány nebo omezovány na rychlosti připojení.

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...