Přejít na obsah

Typ NAT pro hotspot


Návštěvník Whiler

Doporučené příspěvky

Návštěvník Whiler

Dobrý den,

rád bych svůj internet sdílel pomocí hotspotu svému notebooku. Potřeboval bych ale nastavit typ sítě NAT z 3 na 2. Může mi někdo poradit, jak se to dá udělat ? 

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Whiler
V 17. 3. 2022 v 20:12, Adolf.Shitler napsal:

Nechat si od poskytovatele přidělit veřejnou IP adresu. A pokud by směrování portů neuměl telefon, pak ho buď rootnout a hrát si s nastavením (Android), anebo použít nějaký externí LTE router, kde už jdou porty směrovat v pohodě.

Rootnout by asi šel, ale stejně si myslím, že by to nemělo řešení. Pochybuju, že by se objevilo nastavení na síť NAT...

Pokud bych pořídil externí LTE router, musel bych naklonovat i SIM kartu a potom bych ji používal buď na telefon nebo na router, nešlo by to zároveň

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nastavení by se v telefonu samozřejmě neobjevilo, musel by sis ho do systému dopsat (proto jsem taky uvedl "hrát si s nastavením") - https://android.stackexchange.com/questions/168422/how-to-port-forward-internet-using-android-hotspot-to-pc

Ano, znamenalo by to druhou SIM. Jestli vyloženě klon té první nebo nějakou další jenom na data, to už záleží co si s operátorem vyjednáš. Každopádně základem je již zmiňovaná veřejná IP adresa, bez ní nemá smysl nějaké směrování portů vůbec řešit.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Whiler

Veřejnou IP mi podle mě operátor nedá. Mě jde o to, abych se připojil pomocí aplikace RemotePlay na PS5 na dálku. Zkoušel jsem to obejít přes VPN, která mi opravdu NAT 2 "nastavila", ale stejně to nefunguje. Podle mě tedy musí mít operátor zavřené porty a jediný, co by bylo dobrý, kdyby mi sdělili čísla portů, na které můžu interní porty směřovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevidím důvod, proč by operátor nemohl dát veřejnou IP adresu. Sice asi nebude zadarmo a možná bude jenom u firemního připojení, ale měla by být k mání.
Co se týká otevřených portů u neveřejné IP, tak jejich seznam by se snad dal z operátora vydolovat, ale to se dá zjistit i pomocí nějakých testů. Každopádně žádné směrování portů u tohoto nehrozí, takže pro účely Remote Play s UDP portem 8572 nejspíš smůla.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Whiler
před 7 minutami, Adolf.Shitler napsal:

Nevidím důvod, proč by operátor nemohl dát veřejnou IP adresu. Sice asi nebude zadarmo a možná bude jenom u firemního připojení, ale měla by být k mání.
Co se týká otevřených portů u neveřejné IP, tak jejich seznam by se snad dal z operátora vydolovat, ale to se dá zjistit i pomocí nějakých testů. Každopádně žádné směrování portů u tohoto nehrozí, takže pro účely Remote Play s UDP portem 8572 nejspíš smůla.

Ok, takže předpokládám, že to budu stejně muset řešit jinak, než přes internet od operátora. Škoda, mohla to být super funkce.

před 7 minutami, sodekcz napsal:

Rootnotý telefon jde často proti mobilnímu bankovnictví. Aplikace potom nefunguje, banka nepovolí její provoz na rootnutém zařízení.

To je pro mě dost zásadní, takže rootovat nebudu. Díky !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...