Přejít na obsah

IPv6 na mobilních datech a obecně u VF


pkoci
Zprávu přidal Ondra - Vodafone ,

Informace k podpoře IPv6 najdete v Centru péče.

Doporučené příspěvky

Ahoj,

nevíte, jak je na tom VF s IPv6 u mobilních dat, připravuje se podpora v blízké době s ohledem na to, že je rok 2022 a ne 2015? Z VF jsem dostal pouze odpověď, že to podporují u firemních zákazníků. Týká se to i zákazníků, co mají IČO nebo jenom velké firmy?

Jak je to u DSL služeb a optiky na síti CETINu? Je to stejná bída?

Děkuji ta odpověď

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Praha 7
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabelovka - bida s DS lite

Ostatni pevna pripojeni - bida, zadna IPv6

mobilni data s vlastnim pistupovym bodem (APN) - lze, ale neni to uplne trivialni (tohle je ta "podpora u firemnich zakazniku" - standardni implementace, kdyz jsem to zjistoval naposledy, stala 30k bez DPH a pak se platilo mesicne myslim nekolik desitek korun za kazdou SIM)

mobilni data s hlavnim APN internet - zatim nelze, ale jsou jiste signaly, ze by rok 2022 mohl byt ve znameni zmeny

 

na svem telefonu jsem to vyresil wireguardem do vlastni site, a na IPv6 u operatora uz nejsem zavisly.

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Marek-26 Tak ta poptavka tady je, jen bohuzel ne od koncovych zakazniku (az na nas par exotu), ale spis od poskytovatelu sluzeb, kterym uz se v4 adresy neziskavaji uplne jednoduse a levne.

 

Zpoplatneni full DS mas nejak potvrzeno, nebo to je ciste tvoje spekulace bez zadnych internich informaci z VF? Pochopil bych to u koncaku, kteri budou chtit verejnou v4 a blok v6, ale u profi tarifu, kde je priplatek za trochu vyssi upload a pevnou verejnou v4 by mi to prislo dost ubohe. Zvlast pokud full DS bude podminka pro funkcni bridge mod s v6.

Upraveno uživatelem MekliCZ
  • 4G LTE
  • -
  • -
  • Huawei B2368-66
  • JMK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MekliCZ Bavím se o standardních tarifech, nikoliv o B2B, v řeči Vodafone OneNet. U těch standardních tarifů (moje spekulace) je dle mě FullDS prémiová služba navíc. Když se tomu nastaví nějaká rozumná cena, nemuselo by to být na škodu, stejně to využije minorita zákazníků.

Toto já třeba nepovažuji za profi tarify https://www.vodafone.cz/podnikatele/internet/  i tam si umím představit představit, že FullDS bude příplatková služba. A teď je otázkou, zda to bude must have pro bridge, umím si představit, že zdarma bude pevná IPv4 adresa nebo IPv6 a v případě, že bude zákazník chtít jak IPv4 i IPv6, tak si připlatí (jedno jestli s bridge či bez, to bych stále viděl jako volbu uživatele). Nebo nebude varianta samostatné IPv6, co já vím. Možná si to představuji jako hurvínek válku. Nevím jak je to nyní, ale za UPC to nebylo jen o pevné IP, která byla pro ostatní za 200 měsíčně, ale i o možnosti expresního výjezdu zdarma (+/- 350 pro ostatní), specializovaného oddělení osobní péče, speciální lince přímo na to oddělení, tedy lepší dovolatelnost a spousta dalších věcí. V zásadě za ten příplatek dost slušné bonusy. Nehledě na možnost zanesení mezi náklady.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

Pěkný den, jak už tu bylo zmíněno, aktuálně nabízíme IPv6 u kabelové konektivity pevného internetu (exUPC síť) a v mobilní síti v rámci OneNetu (síť pro velké firemní zákazníky). V tuto chvíli nemáme stanovené žádné konkrétní datum pro plošné nasazení.

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...