Přejít na obsah

Odkup modemu


Návštěvník Kuba

Doporučené příspěvky

Přesně mám Cisco odkoupené cca 11let a až na smrt zdroje,který se vyměnil za značkový 15V(na kterém běží už 8let) jede stále bez problémů. Také čekám kdy mě donutí ho vyměnit. Jenže já potřebuji bridge a že by se mi chtělo experimentovat stím novým bazmekem, na to opravdu nemám čas+ ještě za to platit na víc. Chybí tu funkční základní modem,bez přidaných hloupostí prostě čistý modem pro lidi co mají vlastnit síťové zařízení a přiznám se že kdyby bylo na  tak sem i ochoten platit pronájem,ale za funkční věc, testra opravdu dělat nechci...

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Cisco epc3208, Ca modul
  • Praha 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zase tak není úplně pravda compal je jen "500" net a já už bych dávno přešel na 1Gb jenže nehodlám vyhlazovat síťový HW za xxxx tisíc jen proto že neexistuje obyč. modem a to se nejedná se jen o routr ale i o 2 mu-mimo a WiFi 6. Nechápu proč bych měl tento HW dávat pryč jen kuli bridge,  to je dost trapné v roce 2022...  + Hlavně bych půl bytu měl bez WiFi....

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Cisco epc3208, Ca modul
  • Praha 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I kdyby nějaký "obyčejný modem" existoval, tak rozhodně není dané, že by jeho cena musela být nutně nižší, než když se jedná o modem s routerem, který lze v případě potřeby používat i jako čistě modem. A pro každého operátora je navíc technicky i ekonomicky nejlepší, když má na síti jenom minimum různých typů zařízení a ne nějakou směsku kdovíčeho. Chce to jenom, aby VF u Station vypiloval firmware do podoby, kdy čistě modem nebude problém a funkčnost bude stejná jako u Compalu. Pak není co řešit.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Piluje firmware už cca rok, což je opravdu na tak velikou firmu jako je VF trapné a smutné(evidentně je  to nezajímá). Jinak jsme se nepochopily,mě se jedná o funkčnost(kde 11 let státě Cisco funguje 100%)  ne o cenu. Klidně si vezmu VS ale chci aby fungoval tak jak potřebuji a ne že já se budu muset přizpůsobit,nebo nedej bože budu muset přestat používat doma vlastní koupene a funkcni zářízeni kvůli operátorovi.... 

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Cisco epc3208, Ca modul
  • Praha 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, trvá to dost dlouho, ale neřekl bych, že VF něco záměrně zdržuje (o skutečných důvodech prodlení lze jenom spekulovat). Kdo potřebuje bridge už dnes, pak nezbývá, než vzít Compal. Jinak je zajímavé, že ten Compal neudělá v bridge ten 1 Gbps taky, když jiné modemy 24x8 (24 x 42Mbps) s tím problém nemají...
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 3/10/2022 at 1:33 PM, drew said:

Tak ono hlavně to, co Vodafone dělá, je nelegální dle evropského práva

Pokial viem, tak je to iba odporucanie.. a nikde inde v EU ako v DE to nie je (routerfreiheit), myslis, ze v pripade GPON optiky je to inak, ze ti provider pripoji vlastny ONT?

Bolo to pisane hlavne pre xDSL, kde jeden uzivatel neohrozi ostatnych nevhodnym/zle nakonfigurovanym zariadenim (DOCSIS aj GPON je zdielane medium).

7 hours ago, Slamb said:

on by to nejspíš udělal, ale všechny ty kanály by vytěžoval na maximum

Okrem toho vykon toho jednojadroveho Atomu v Puma 6 SoC by uz bol na hrane.. aj tak sa nad 16 kanalov prejavuje nedostatok vykonu (velky jitter).

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem TC (vlastní), musel jsem přejít na Compal v pronájmu.

Nechci v žádném případě obhajovat VF, jen chci upozornit, že část uživatel by dokázala využít svá zařízení řekněme za cenu dvojitého routování, případně své WiFi AP v kombinaci s VF routerem a na něm vypnutou WiFi částí. Zkrátka i bez bridge na VF zařízení.

Ať se nedostaneme někam kam nemířím, naše domácnost bridge používá.  Bude-li možnost odkupu, znovu bych to zvážil.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...