Přejít na obsah

Jak dostat ze stb rozdělený signál video/audio?


Návštěvník bluenite
Přejít na řešení Vyřešil Návštěvník bluenite ,

Doporučené příspěvky

Návštěvník bluenite

VodafoneTV stb je obrazem připojený k staršímu, ale kvalitnímu monitoru, který tak našel využití využití (NEC 2690WUXi – info zde https://www.nec-display.com/ap/en_display/old/lcd2690/index.html

Nemyslel jsem, že s audiem to bude takový problém, jak to vypadá: z hdmi portu je stb připojený k DVI-D, který zvládá FHD. Audio potřebuji vyvést zvlášť.

První pokus po telefonním doporučení v prodejně byl audio extractor viz zde: https://www.sunnysoft.cz/zbozi/169PXU-024/mini-hd-video-konvertor-z-hdmi-na-obraz-hdmi-a-audio-3-5-mm-podpora-1080p.html

Byla to nejen zvuková hrůza (šum a mono zvuk), ale po pár zapnutích a vypnutích krabička znefunkčněla úplně.

Druhá možnost opět po doporučení prodejce bylo použití soundbaru, který by měl mít „omnoho lepší zvuk“. Zvolil jsem tento: https://www.alza.cz/panasonic-sc-htb100egk-d6743310.htm

Žádné domácí kino, ale pro můj účel by měl stačit. Při připojení přes bluetooth na signál z telefonu to hrálo v rámci vynaložené částky…

Žádané rozdělení hdmi signálu jsem svěřil tomuto přístrojku https://www.alza.cz/vention-2-port-hdmi-bi-direction-switcher-silver-d5827561.htm

Což byla chyba, nejspíš způsobená unáhleným rozhodnutím, protože se jedná o switcher mezi 2přístroji, ne splitter signálu. Každopádně mé potřebě rozdělit hdmi výstup na video a audio zvlášť to tedy neřeší.

Pomůže mi s tím někdo s podobnou zkušeností, nejlépe osobní, aby to fungovalo? Co konkrétně by mohlo zvládnout rozdělení videa a audia z hdmi portu? Preferuji pokud možno digitální signál, ne audio out přes jack 3.5mm.

Díky moc za každou radu.

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník bluenite

díky díky Adolfe, o funkčnosti oblíbení značky nepochybuji. Priority jsou malinko jiné... potřebuji NEkupovat další bedýnky, na které bohužel nemám místo. Tak snad příště.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník bluenite

ok, tohle vypadá na to, co potřebuji. Díky moc.

Ještě malý dotaz k stb: ze mě neznámého důvodu se přepnul do SD módu - t.j. v v nastavení rozlišení je na napevno 576p, místo 1080, které tam bylo předtím. Předtím myslím, když tam byla ta krabička, co pak nefungovala. Že by nějak po...la nastavení? Se mi nějak nechce věřit. Nicméně ze stb leze pouze 720x576p/50Hz, jak hlásí monitor. Předtím tam bylo 1920x1080/60.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník bluenite

Dostal jsem vícero tipů k vyřešení uvedeného problémku s oddělením audia od videa z hdmi portu. Ani jeden bohužel věc nevyřešil. První krabička odešla po pár dnech používání, audio přitom bylo zašuměné a mono. Bral jsem to jako vadu tohoto kusu. První soundbar Panasonic jsem vrátil, protože nešel připojit vůbec přes rozbočovač. Druhý soundbar LG jsem připojil přes splitter s optickým výstupem a možností klasického audio out jackem podle návodu. Výsledek stejný – zvuk žádný, anii z jednoho výstupu. Podle toho soudím, že se signál z hdmi k rozdělení ani nedostal.

Zůstává tedy set-top-box, který připojuji přes hdmi/dvi kabel. Obraz najednou je pouze sd (576p), ne 1080, tak jako při prvním zapojení. Monitor hlásí toto rozlišení jako vstupní signál a přitom nastavení v menu stb nejde změnit. Samotný údaj o rozlišení tam jaksi vůbec není. Mohlo by jít nakonec o poruchu stb? Udělal jsem všechno dostupné, restartoval modem, stb, resetoval vo výchozího nastavení, nevím, co s tím dál. Dá se k tom něco dodat? Existuje u VF možnost kontroly stavu na místě? Při několika telefonátech s podporou mi bylo sděleno, že UPLOAD je názký (1,2Mbit). Může být z togo ten stb tak „zblblej“, že podle bitrate ppřenastaví rozlišení na nižší? To již asi hypotetizuji, protože možné je podle mne asi všechno. Podle jistých zákonů 😉

Díky za případné reakce.

Petr

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je výstup ze set-top-boxu propojen přímo se zobrazovacím zařízením a rozlišení padá na 576, pak je nedostatečná kapacita linky velmi pravděpodobná (ovšem spíš se to týká downloadu, ne uploadu). To VDSL tam asi stojí za velký lejno. Tam fakt na Praze 8 není nic lepšího, než šneko-net od Cetinu?
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...