Přejít na obsah

Převod z UPC do Vodafone


alnagon

Doporučené příspěvky

  • Centrum péče

@sodekcz Pěkný den, jestli to chápu dobře, tak jste si pod jedním e-mailem vytvořil přístup k vícero zákaznickým účtům? Pokud ano, tak přepínání mezi nimi najdete v nabídce Účet (červené tlačítko se siluetou). Na stránce https://www.vodafone.cz/pece/muj-vodafone/prihlasovani-e-mailem/jeden-email-pro-vice-uctu/ k tomu máme nápovědu včetně obrázku, kde to je viditelné. Snad to pomůže 🙂

Jestli máte oba internety na své jméno (tedy na jednom zákaznickém účtu) a pouze jsou třeba v různých Vyúčtováních, tak uvidíte všechny své služby hned po přihlášení na úvodní stránce (ve spodní části jsou dlaždice s ikonami a jejich čísly a zkratkou do nastavení služeb). Nebo, když už jste v detailu konkrétní služby (jako na vašem obrázku), tak je tam textový odkaz "Služby pro jiné číslo".

Je ale důležité, abyste používal administrátorský přístup, abyste viděl všechny služby najednou. To je také vidět po kliknutí na nabídku Účet. Posílám screenshot, kde je to viditelné u mě - mám tam "Administrátor".

image.png

Co se týká těch barev, tak pokud to je opravdu prohozené, můžeme nechat prověřit, to je zajímavá situace 🙂 Když budete mít chvíli, pošlete nám popis přes https://tam.je/forum klidně i s přílohou (fotkou/screenem) a podíváme se na to.

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ondra - Vodafone myslím, že jsem si nevytvořil přístup k vícero zákaznickým účtům. Nějak mi to VF zkomplikoval, takže je docela dobře možné, že nerozumím úplně tomu, co je to "přístup k vícero zákaznickým účtům".

Historicky vznikla situace takto - měl jsem několik let internet UPC (od cca 2015) s přístupem do rozhraní UPC, později exUPC. Před nějakým časem jsem nechal rodičům na své jméno v jejich bydlišti zřídit internet (novou přípojku) a objednal dvě SIM karty. Internet a vyúčtování SIM karet bylo na mě rovnou zřizováno pod VF. K tomuto okamžiku jsem si vyrobil administrátorské přihlášení u VF pro správu internetu (a dvou mobilních čísel), předpokládám, že jsem tímto získal svůj jediný účet u VF. Několik měsíců jsem pod tímto administrátorským přihlášením u VF viděl správně služby "internet rodiče + 2mobilní čísla".

Minulý týden došlo k migraci mého exUPC internetu k VF a VF mi napsal SMSku "...vase sluzby byly uspesne prevedeny do systemu VF. Prihlasovani do samoobsluhy Muj Vodafone vam zustava stejne".

Když se stále pod stejným účtem přihlásím do samoobsluhy, pak v menu Přehled vidím nyní správně čtyři aktivní služby = 2x internet + 2x mobilní číslo. Stále předpokládám, že mám jen jeden VF zákaznický účet. Když se podívám do "Správa přístupů" vidím tam jen jedno číslo = stále předpokládám, že mám jeden zákaznický účet.

Problém byl, že prostým překlikáváním mezi správou obou internetů mi to ukazovalo možnost nahlédnout a spravovat jen jednu přípojku, restartovat na dálku jen jeden modem. Aniž bych cokoliv měnil, dnes mi vše funguje dle mého očekávání. Předpokládám, že byl nějaký problém na webu VF. Možná spojený s nějakými migrační postupy, nebo všeobecně nějaký jiný.

Barvičky u modemů momentálně neřeším. Počet vyúčtování momentálně taky neřeším, chci počkat, až se migrace mého internetu usadí včetně fakturace. Pak se uvidí.

 

 

Možná bych to ještě poupravil - přepínání mezi službami se někdy podaří a někdy nepodaří. (Google Chrome). Zkusím jiný prohlížeč, případně jiný počítač.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@sodekcz Tak v tom případě můžete na část o více zákaznických účtech zapomenout, když je vše na vás 🙂 Mělo by to tedy fungovat stále stejně s tím, že přepínáte přes ten textový odkaz nebo rovnou prokliknete službu, kterou chcete, na hlavní stránce po přihlášení. 

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem byl také převeden (nebo převezen?). A vysvětlilo se, jaký settop box za 100Kč měsíčně mi bude pronajímán, když standard je za 70Kč a prémium za 120Kč. Je to starý slavný KAON KCF-B4003HCO HD.

  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • CA modul, VTV Set-Top-Box 2G_B, CH7465LG
  • Kladno, Kročehlavy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, sodekcz napsal:

@Ondra - Vodafone No a to přepínání právě nefunguje, nebo funguje ale velmi sporadicky.  Po mých testech to nevypadá, že by byl problém na mé straně. Tak aspoň že jsem se pohnul v ujasnění počtu zákaznických účtů.

Potvrzuji, že přepínání služeb ve webové samoobsluze nefunguje. Mám to stejně, jako sodekcz, mám na sebe dva pevné internety, dvě televize a několik mobilních čísel a když si otevřu nastavení nějaké služby, tak už mě samoobsluha nepustí na jinou. V adresním řádku je sice msisdn služby, kterou chci nastavovat (v mém případě třeba internet 150), zobrazí se však vždy ta stejná původní služba, kterou jsem otevřel dřív (u mě TV komfort). Je to tedy úplně stejná situace, jako na printscreenu od sodekcz. Řešením je odhlásit se ze samoobsluhy, znovu přihlásit a vybrat si požadovanou službu na první pokus.

  • Super 500 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • Compal, 4 x CA modul
  • Brno - Žabovřesky
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@sodekcz @penca Hezký den, tak, jak to popisujete, to tedy vypadá na chybu. Ozvěte se nám prosím telefonicky (*77 z mobilu Vodafone, případně 800770077 nebo 800777731) nebo nám pošlete popis situace (co se děje, kde, v jakém prohlížeči a čas pokusu) přes https://tam.je/forum a předáme to k prověření a opravě 🙂 Díky.

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím, mně to dělá pravidelně to stejné. Přepínám si telefonní čísla, která spravuji, ale služby vidím pořád od toho prvního čísla. Já používám Firefox v aktuální verzi.

Upraveno uživatelem Zlaťák
  • -
  • -
  • Klasik
  • Technicolor, 4x CA modul
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám aktuální Chrome, prohlížečem to tedy spíš nebude. Popravdě řečeno, to je taková marginalita v záplavě mnohem větších potíží, že kvůli tomuto nebudu vytěžovat infolinku a plýtvat svým časem.

  • Super 500 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • Compal, 4 x CA modul
  • Brno - Žabovřesky
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...