Přejít na obsah

Nedostupnost webů a sekání vdsl celkově


Návštěvník bluenite

Doporučené příspěvky

Návštěvník bluenite

Dobrý den, jako nový příchozí zdravím všechny přítomné.

Po cca měsíci přechodu od jiného operátora vdsl 20mbit (VIA) jsem dost zklamaný s kvalitou stejného připojení od VF. Důvodem přechodu bylo spojení služeb tel/int +tv.

Rychlost je sice ok podle měření speedtest.net (ping15/dl20/up1,5), nicméně největší problém je s připojením na některé servery, viz sshot. Hlavně to vadí u banky, nebo platby kartou, kde toto způsobí zmatek, nedokončení transakce a další nepořádek.

Volal jsem víckrát na tech.linku, zkoušel vyměnit modem za jiný, vyměnik kabely od tel. zásuvky. Radil jsem se s podporou tp-link (router), kde mi pomohli se změnou nastavení. Nic nepomáhá.

O tv nemluvím, protože ta se seká nejvíc, i když 20mbit by mělo bohatě na stream a jedno zařízení stačit.

Kdyby to dělalo i předtím, neptám se tady. Ale na stejné lince, ne stejném místě VIA vdsl fungovalo normálně.

Co se s tím dá teoreticky (i prakticky) dělat? Má s tím někdo zkušenost? Vyměnit modem za doporučovaný od slečny z linky *77?

díky za reakce

Petr

 

aaa.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník bluenite

v principu se jedná o jakýkoliv web, nejde o žádné exotické destinace... (tohle je největší internetová databáze filmů). Dělá to i u seznam.cz...

Po klikání (10x! a víc) to funguje. DNS je od operátora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník bluenite
před 16 hodinami, Slamb napsal:

a s tou nedostupností se to děje na všech zařízeních (počítač / mobil) nebo jenom na jednom konkrétním? 🤔

ano, dělá to všude, nbook, mobil, tablet.

před 13 hodinami, Tube napsal:

A jaky konkretne to je DNS. Zkousel jste ping? Vlastni DNS? 

nevím jakou DNS adresu tam mám dát od Vodafonu. Jde to PPoE připojení.

Ping je přitom ok, dl taky nad 20. Upload je ale nižší. Když jsem se dovolal na podporu vf, řekli mi, že ten může být hlavním důvodem sekání. Blbne to i u rádia.  

Zkusil jsem vyměnit tplink vr300 za dost starý Zyxel VMG1312-B0B a tento na první pohled funguje subjektiuvně lépe než půl roku starý tplink. 

Kdybych věděl, že Vodafonem nabízený Zyxel VMG8623-T50B. bude fungovat lépe, tak ho koupím a už to neřeším...

Viz screeny:

 

eee.jpg

dddd.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslel ping na ten web. 

Tedy nabidka start, napsat CMD a Enter

Zadat: ping www.imdb.com a Enter

 

Jake mate DNS se zjisti ve stejnem CMD zadanim ipconfig /all a Enter. 

V nastaveni IP muzete zadat vlastni DNS, treba Google 8.8.8.8 Nebo Cloudflare 1.1.1.1 

Upload je vazne nizky. Taky muze byt problem tam. 

Upraveno uživatelem Tube
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otestuj kvalitu připojení na PC, nebo setoboxu připojeném pomocí kabelu, ne přes WiFi.

Pokud bude stále problém s připojením, tak kontaktuj technickou podporu Vodafone objednej si návštěvu technika, protože to spíš vypadá na problém s kvalitou signálu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...