Přejít na obsah

Pomalé nahrávání na NAS v lokální síti přes WiFi 5


hanes03

Doporučené příspěvky

@hanes03 Mám doma jak Compal od LGI (bílý), tak od Vodafone (černý) a problémy s přenosem po wifi na vnitřní síti nemám problém. Teda až na přenos z jednoho MSI NTB, ale tam to přesně zpomaluje antivir od MS, který nejde vypnout (Windows Insider build).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná mám vadný router Compal, ale vzhledem k povaze závady je to neobhajitelné u operátora, protože parametry internetu to splňuje a přenos z NB na NAS operátor neřeší. Každopádně antivir tou příčinou být nemůže, protože na jednom NB je Windows Defender a na druhém ESET. Bohuže oba NB se chovají úplně stejně. 

Každopádně díky bridge módu a IPv4 si užívám veřejné IP i když jen dynamické, ale díky Tp-linku mohu používat službu DDNS a změna IP při restartu mě netrápí. 

  • Super
  • -
  • Základní, Sport
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Šumperk
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@hanes03 no vidíš, empirickým vývojem jsi zjistil, že bridge + vlastní router je dobrá volba 🙂 (Možná pokud bys měl dostatek trpělivosti, třeba bys z VF vydyndal výměnu Compalu. Úplně bych to nevzdával.) Nicméně na bridgi a vlastním routeru nemáš co ztratit.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Já mám podobný problém. Koupil jsem nový notebook Lenovo Yoga s Win11 a na 5G wifi síti nejsem schopný nahrát na Nas Synology větší soubor (300MB). Spadne to s chybou. Když změním připojení na 2.4G, tak to pomalu jde. Při připojení LAN je to bez problémů. Na starším notebooku s Win10 tyto problémy nejsou. Na nějakém fóru jsem se dočetl, že snad Synology ne zcela podporují Win11. Zatím netuším, co s tím, změnilo se v posledním měsíci hodně věcí (nový notebook, nový fw plus přechod z exUPC na Vodafone) .

  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • CA modul, VTV Set-Top-Box 2G_B, CH7465LG
  • Kladno, Kročehlavy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U NAS povolit FTP (pokud už není) a kopírovat přes Total Commander. Pak je nějaká namapovaná složka ve Win zcela bezpředmětná.A pokud se jedná o nějaké speciální operace v podobě úpravy názvů, pak si nejsem úplně jistý, jestli je to vhodné dělat přímo v NAS a ne přímo ve Win a do NAS jenom nakopírovat hotovou věc.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotky nahrávám rovnou na Nas, v počítači je nemám. Se starým notebookem to fungovalo bez problémů. V ZPSx mám nastavený katalog, který je na Nasu. Jde teď o to vylučovací metodou najít kde je problém. Jestli ve Win11, Nasu, nebo Vodafone routeru.

  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • CA modul, VTV Set-Top-Box 2G_B, CH7465LG
  • Kladno, Kročehlavy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to se starým notebookem fungovalo bez problémů (i na 5 GHz ?) na současném notebooku to bezproblémově funguje po kabelu, tak to poměrně jednoznačně ukazuje na problémový ovladač wifi na novém notebooku. Začal bych tím, že bych popátral po nejnovějším/spolehlivém ovladači, pokračoval pátráním v logu (win11, router i synology) jestli to nedá hint co se děje.

  • 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jardabr pokud máš v Lenovu WiFi kartu od Intelu a pokud je to jak píše @Ondrej1, zkus použít ovladače přímo od Intelu. Přinejhorším dáš zpět Lenovácké. Mám na Lenovu jejich originální Lenovácké (zatím mi vše funguje) ale vím, že Intel už dávno vydal nový ovladač.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...