Přejít na obsah

Pomalé nahrávání na NAS v lokální síti přes WiFi 5


hanes03

Doporučené příspěvky

A opravdu to jde po lokální síti? Nekopíruje se to přes server někde na internetu?  Tohle totiž vypadá že je to omezené rychlostí uploadu. Zdá se to jako blbost, ale já mám starý NAS od WD a k tomu je aplikace MyCloud, která to takhle blbě dělá. Je jí jedno, že jsem na stejné síti jako NAS,, asi se to ani nesnaží zjišťovat, prostě posílá data přes server WD. Asi že má být NAS dostupný odkudkoli, tak je pro ně jednodušší nekontrolovat, kde zrovna je klient. Něco jako Vodafone, když má zakázat přetáčení reklam, tak radši zakáže přetáčení úplně.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Marek-26 napsal:

To je vážně dost divné. Upload jinam je též tak pomalý? Nebo se týká jen NASu? Rychlost na 2,4 je stejná?

Tak po dvou dnech zjišťování je výsledek nasledující. 

Upload jinam nemám zatím vyzkoušený. Zkusím asi zítra. Rychost na 2,4 je daleko stabilnější a jede kolem 4MB tj. asi  40Mbit jak down tak up. Rychlost nahrávání z mobilního telefonu přes 2,4 se chová stejně a přes 5Ghz down jako na NB, ale up jede v pruměru kolem 120Mbit tj. asi od 10 do 20MB za sekundu. Tudíž jednoznačně si můj NB nerozumí s routrem od Vodafonu. Každopádně NB má síťovou kartu WiFi v5 a v informacích o síti ukazuje 433/433 Mbit. Jinak ohledně protokolu tak jsem zkoušel jak klasickou sambu tak i FTP. Zítra to vyzkouším na jiném NB a dám vědět.  

Upraveno uživatelem hanes03
  • Super
  • -
  • Základní, Sport
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Šumperk
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro zajímavost srovnání Compalu a TP-linku. Tp-link je v režimu access point. Všechny LAN včetně nasu jsou do Compalu. Rozdíl je markantní. Zajímavé je, když jsem zkoušel 2,4Ghz na TP-Linku tak i ten dokáže jet dvakrát rychleji než Compal od Vodafonu. 

Snímek obrazovky 2022-02-15 224143.jpg

Snímek obrazovky 2022-02-15 224821.jpg

  • Super
  • -
  • Základní, Sport
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Šumperk
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to, že nakonec to tak skončí. Chtěl jsem používat pouze Compal, protože je nouze o zasuvky 230V a místo ve skříňce. Je jedno kde je NAS zapojen, protože se chová Compal pořád stejně. Pro mě to je nepochopitelné, že to dělá to co to dělá. Každopádně to na 95% vypadá, že budu muset koupit rozdvojku na 230 a hold tam nechat obě zařízení, čehož jsem se chtěl vyhnout.

  • Super
  • -
  • Základní, Sport
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Šumperk
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak finální verdikt.

Dnes jsem tedy zkoušel rychlost i z jiného NB, který má novější síťovou kartu WiFi 6.

Při připojení na Compal ukazoval teoretickou rychlost spojení přes 800Mbit. Kopírování z NASu 250 až 350Mbit.

Kopírování na NAS rychlost od 40 do 80Mbit. Bylo to lepší, ale pořád nepoužitelné. Poté jsem přepnul Compal do bridge módu a zapojil TP-Link AX10. Rychlost stahování stabilně kolem 350Mbit a coč nechápu tak nahrávání dokonce 400Mbit. Myslel jsem, že je to problém v mém NB, ale opravdu se router Compal co se rychlosti nahrávání na lokální síť opravdu chová zvláštně. Nakonec jsem ani nezkoušel rychlost na jiné zařízení, protože mě jde hlavně o můj NAS.

Výsledek je, že bridge mód a jiný router funguje v pořádku a router od Vodafonu není asi moc kvalitní výrobek co se WiFi části týká. Moc děkuji všem za odpovědi a tímto se s Vámi všemi loučím.

  • Super
  • -
  • Základní, Sport
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Šumperk
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...