Přejít na obsah

Pomalé nahrávání na NAS v lokální síti přes WiFi 5


hanes03

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

mám dotaz zda nemá někdo stejný problém. Používám NAS Synology v lokální sítí. Používal jsem router TP-Link Archer AX10 přes který jsem dosahoval rychlosti na WiFi 5Ghz 250Mbit stahování i nahrávání. Dnes jsem přešel na internet od vodafonu(UPC) a při stejných podmínkách dosahuji stahovaní obdobné rychlosti, ale nahrávání na NAS je extrémně pomalé 2-5Mbit. Zkoušel jsem snad vše od různého nastavení WiFi až po vypnutí 2,4GHz. Nic nepomohlo. Pokud zapojím k routru od Vodafonu i můj stávající TP-Link tak je rychlost v pořádku. Zkoušel jsem i LAN a tam vše funguje jak má. Dostal jsem modem CH7465VF černý. 

Nemá někdo podobnou zkušenost a nevyřešil ji už někdo? Děkuji za odpovědi.

  • Super
  • -
  • Základní, Sport
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Šumperk
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže navrhujete kontaktování podpory a nechat přepnout modem do brige módu? Doufal jsem, že bude nějaké nastavení síťové karty na notebooku, ale nic kloudného jsem nenašel. Zajímavé je, že z mobilního telefonu to jede klidně i těch 200Mbit. Každopádně děkuji za odpověď.

  • Super
  • -
  • Základní, Sport
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Šumperk
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník javor_xdd
před 16 hodinami, hanes03 napsal:

Dobrý den,

mám dotaz zda nemá někdo stejný problém. Používám NAS Synology v lokální sítí. Používal jsem router TP-Link Archer AX10 přes který jsem dosahoval rychlosti na WiFi 5Ghz 250Mbit stahování i nahrávání. Dnes jsem přešel na internet od vodafonu(UPC) a při stejných podmínkách dosahuji stahovaní obdobné rychlosti, ale nahrávání na NAS je extrémně pomalé 2-5Mbit. Zkoušel jsem snad vše od různého nastavení WiFi až po vypnutí 2,4GHz. Nic nepomohlo. Pokud zapojím k routru od Vodafonu i můj stávající TP-Link tak je rychlost v pořádku. Zkoušel jsem i LAN a tam vše funguje jak má. Dostal jsem modem CH7465VF černý. 

Nemá někdo podobnou zkušenost a nevyřešil ji už někdo? Děkuji za odpovědi.

 

zatim jsem (krome vas) neslysel, ze by nekdo posilal na NASku data skrz WiFi... vsechny servery, NAS atd... se pripojuji na lAN, kvuli rychlosti a stabilite.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NAS mam taky na LAN, ale neldy stahnu pozadovanou vec na mobilu a uploaduji ji pres WiFi do routeru a dale pak po kabelu... Rychlost cca stejna, jako z kabelu na kabel. Mam starsi Synogy se slabsim CPU. Ale na hudbu a filmy na DLNA to staci i ve 4K s HDR

Myslim ze tazatel ma stejnou cestu, jen na jen uploaduje z NTB. Aspon ve me to bude ten dojem. 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji všem za odpovědi.

před 5 hodinami, Marek-26 napsal:

Většinou to zpomaluje antivir či firewall.

Vzhledem k tomu, že na jiném routeru vše funguje OK tak to není moc pravděpodobné.

NAS je samozřejmě na LAN. Používám jen NB přes WiFi. Někdy prostě stahují vetší objem dat v řádech GB, které pak nahrávám jako zálohu na NAS. Bohužel stažení na NB je z NAS v řádech minut a záloha pak hodin což jsem moc nepochopil.  Přikládám testovací soubor.

 

Snímek obrazovky 2022-02-15 181723.jpg

Snímek obrazovky 2022-02-15 181826.jpg

Upraveno uživatelem hanes03
  • Super
  • -
  • Základní, Sport
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Šumperk
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...