Přejít na obsah

Úvaha o budoucnosti CONAX zařízení


Daviddvbc

Doporučené příspěvky

Dobrý den, 

Nedávno jsem uvažoval nad budoucností conax zařízení, a rozhodl jsem se s vámi o tomto podělit. Rád uslyším vaše názory na toto téma.  

 

V dobách UPC tvořila conax zařízení, dle mého názoru uproti Nagra např. 70%. Mnohé mediaboxy, handany atd. na conax jeli. V dnešní době (týkající se převedených zákazníků) už u Vodafonu de facto conax zařízení neexistují.  CA moduly je tak tak možné sehnat, mediaboxy se nenabízejí. Většina uživatelů TV od Vodafonu má tedy buď OTT settopbox nebo DVB-C settopbox se šifrováním Nagra. CA moduly,  tedy dnes již jediné conax zařízení, má dnes jen (dle mého názoru) naprostá minorita uživatelů. Podobní kabeloví operátoři, např. Selfnet, už nabízí jen iptv nebo CA modul.Jak dlouho bude ještě Vodafone conax provozavat, než usoudí, že se to nevyplatí. 

Je tedy otázkou, kolik let ještě conax má?

Kolik let má ještě DVB-C ?

Upraveno uživatelem Daviddvbc
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Slamb Omlouvám se, že jsem to neupřesnil.

Výraz Selfnet používám jako zkratku pro metalickou koaxiální síť exSelfnet operátora Nej.cz.   Tedy, v tomto kontextu tím myslím to, že Nej.cz už nenabízí na metalické síti exSelfnet zmíněné služby.

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník exceeder

Budoucnost je jedna sít, tedy myslím internet ať už optický nebo bezdrátový. Kde bude internet tam se bude moct konzumovat obsah. Já už jsem se k tomu dopracoval, ale je fakt, že se nedívám na fotbal, hokej, ulici, růžovou zahradu apod. Zůžil jsem vše na ČT zprávy - ivysilani jde sledovat online a pak si podle nálady, času platíme netflix, hbo nebo amazon.  Živé vysíláni reklam přerušovanými pořady, na to je můj čas vzácný, Za modem ani router díky bohu neplátím, jsem na Gbit optice Cetinu a router od Vodafone jsem odmítl převzít, stačí mít vlastní zařízeni s podporou VLAN. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adolf.Shitler In English, you can read 4 example there:

https://www.commscope.com/globalassets/digizuite/1814-wp-113827-en-network-migration-strategies-lr.pdf

&

https://www.qorvo.com/design-hub/blog/enabling-10gbps-cable-networks-with-full-duplex-docsis-3-1

Previously branded as DOCSIS 3.1 Full Duplex (FDX), have been rebranded as part of DOCSIS 4.0. I wish you a nice reading.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teoretické možnosti Docsis jsou jedna věc, zatímco reálné použití u každého operátora je věc druhá. Zrušit DVB-C a nahradit ho internetem povede jenom k tomu, že se enormně navýší datový provoz a užitek bude nula. To skutečně není o tom, že by se zrušilo DVB-C, místo něho by uživatelé přijímali TV odjinud a na net v kabelu by zbylo víc místa. Tak to prostě nebude.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...