Přejít na obsah

Tipy na zrychlení VTV Boxu


Návštěvník Jiří P.

Doporučené příspěvky

Návštěvník Jiří P.

Zdravím TechFóřané,
nemá někdo nějaký TIP jak zrychlit VTV box ? Aktuálně mám pocit, že je tento nový box snad ještě pomalejší než byl původní od UPC.. 🥶

Porovnávám to s Chromecast Google TV kde je odezva na jakoukoliv akci prakticky okamžitá. Vše se pravděpodobně vyřeší až bude možné do Google TV nainstalovat appku Vodafone TV, ale to bude  mooožnná letos .. takže optimisticky příští rok 🤧 

DÍK! ZA TIPY..
Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, starám se rodinému příslušníkovi o UPC služby (je méně technicky zdatný), má také VTV box (já mám ca modul) , nikdy jsem ho ale neslyšel stěžovat si, na to, že by se nějak sekal.  Kdy a jak přesně se "sekání projevuje" ? Je to pravidelně, u každého požadavku ? Nebo jen při vykonávání konkrétní činnosti (otevírání aplikace atd.)  Nemá na to vliv např. doba provozu (jak dlouho už je box zapnutý) nebo nějaký jiný faktor ?

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Jiří,

 

já, během asi 2 měsíčního používání obyčejného VTV boxu, mám pocit naprosto opačný, tedy, že tento box byl ve všem mnohem svižnější než oba Horizon boxy (Kaon USB a Peace tzv. Dawn). Oproti Horizon Go je to trochu jiné, u lineáru byl lepší box, u VOD Horizon Go (subjektiní dojem).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jiří P.

@Daviddvbc
CA modul je zcela OK protože řeším UI VTV boxu, nejedná se o sekání jen pocitově o pomalé reakce u každého požadavku.. Když je VTV box čerstvě zapnutý tak jsou reakce pocitově cca  2 - 3 vteřiny po několika minutách se to srovná na "únosnou mez" tedy cca 1vteřina, neřeším otevírání aplikací.

 

@Marek-26
Také mám obyčejný VTV box, vadí mi těch cca prvních 10-15 minut po studeném startu všechno je fakt zasekaný a pomalý pak se to nějak uklidní, není to stejně svižné jako třeba zmíněný Chromecast Google TV ten reaguje skvěle.

 

Napadlo mě zkusit odinstalovat nebo zakázat nějaký aplikace v boxu ale zřejmě to nejde 😞 jediné co se povedlo je nastavit aby se box automaticky nevypínal a tedy nevypínám box.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jiří P.

@Tube

To je dobrý nápad klidně bych mu ještě nějakou tou energií přilepšil, ale kdo to pak zaplatí 😄 

 

Nicméně se zdá, že žádná relevantní řešení nejsou tedy můžeme to tu zavřít .. snad bude appka do Google TV co nejdříve do té doby musím platit navíc Skylink ta má TV appku 🤧 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Premiový Vodafone box už nějakou dobu vlastním. Mám ho trvale pod napětím a nepozoruji nějaké zahřívání. Pravdou tedy je, že TV stolek má vnitřní poličky ze skla a sklo krásně odvádí teplo. Třeba je to tím, já nevím.

Ovládání je svižné, nepozoruji žádné prodlevy. 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...