Přejít na obsah

TV Prima zakázala přetáčení reklam


Pavel m

Doporučené příspěvky

Ono to kdysi bylo jinak. Provozovatel pozemního vysílání musel na své náklady dávat signál kabelovkám povinně:

https://www.lupa.cz/clanky/ktere-programy-musi-kabelovky-nabizet-povinne/

https://www.lupa.cz/specialy/kabel/povinne-programy-na-kabelu/

https://www.lupa.cz/clanky/must-carry-nejen-pro-kabelove/

https://www.lupa.cz/clanky/upc-na-zruseni-podminky-must-carry-doplati/

To se nelíbilo kabelovkám, že musí sířit vše i co nechou. Pak se to změnilo. Nějak ale nemůžu najít od kdy platí kabelové společnosti vysílatelům pozemních programů.

https://www.lupa.cz/clanky/kabelovky-se-brani-platbam-za-programy-novy-a-primy-bude-jim-to-neco-platne/

 

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Devian

Nevím, jestli to tu už zaznělo, ale Prima je s celou svojí skupinou a tuším regionálkama, které taky zastupuje, tuším největší poskytovatel TV reklamního prostoru v CZ, svého času byla i větší, než Nova (která limitovala prostor, aby nahnala výnos kvůli tehdejšímu prodeji), takže její tlak / požadavek je logický (ač se nám to nelíbí, žejo). Je to ve skutečnosti obrovský boj o podobu reklamního trhu.

Upraveno uživatelem Devian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tube No, nevím, zda to takto půjde. Necháme se překvapit.

 

Ta necelá pětikoruna je za každého zákazníka, který kanál může přijímat. Zároveň mívají smluvně ukotveno, že musí být v nejnižší nabízené programové nabídce (dokonce i výchozí pozice kanálů se řeší často smluvně), takže vymezení do extra balíčku není možné. Takže u Vodafone TV je to cca 550 000 x 5Kč = 2,75 miliónu, měsíčně, navíc. Snad se do toho nepočítá Tv Start co je k internetu, to si tu částku můžeme vynásobit 2x. Spíše ale ne, tam není zpětné shlédnutí atd. o kterém se pojednává v článku.

A to vše v případě, že přistoupili na zamezení přetáčení reklam. V případě O2 na to přistoupit nechtěli a předpokládám, že tam je další vysoká platba, proto se mohou dostat na těch 2500%. Nemluvilo se, nepsalo se tenkrát někde, kolik se za Novu či Primu platí cca?

 

A k platbě za šíření. Ti velcí a sledovaní si nechávají platit, je možné, že někteří jiní zase platí minimálně náklady na distribuci z vlastního.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem na to (ne)pretaceni reklam celkem zvedavy. Na HbbTV Prima me od jakehokoliv sledovani odradilo, ze jsem vypnul rozkoukany dil serialu. Kdyz jsem si jej pozdeji poustel, pretocil jsem na casovou pozici (pominu 5 reklam, nez mi spustili video) a po spusteni zacali vysilat 4 reklamni bloky po 5 reklamach. Cimz jsem na miste stravil urcite 10 - 15 minut jen reklamama. Nasledoval EXIT a jiz nikdy vice. 

Na zpetne zhlednuti vyuzivam Skylink. Takze VTV se me nijak netyka. Ale principielne to bude vsude podobne. 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Marek-26: Tak jestli to nedopadne nějakým kompromisem (což je pořád možné), tak tím, že O2 TV tuhle dohodu odmítlo, tak se zároveň zbavilo onoho "smluvního ukotvení" nutnosti mít TV Prima v nejnižší programové nabídce a může dojít třeba i k jiné dohodě. Kdoví. Každopádně mě překvapil počet 550 000 abonentů (s "povinností sledovat a platit TV Prima") jen u VF. Nečekal jsem až tak velké číslo. Jestli je to jinde podobné, tak ta procenta navýšení nemusí být skutečně tak zcestná. Nicméně uvidíme jak se to vyvrbí, máloco se jí tak horké, jak se to uvaří. 
Dík za info.

Upraveno uživatelem Medvěd
  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník AndyWarhol
před 4 hodinami, Ondra - Vodafone napsal:

@Tube To by ale právě nešlo - dopředu se nebudete moct posunout. 

ja to nejak nechapu, mel jsem za to, ze vodafone si nahrava ty porady na vlastni servery a pretaceni funguje uz na tom nahranem poradu, ktery je fyzicky u vas. jak muze prima zabranit tomu aby jste dale poskytovali tuto sluzbu ? Pokud vy kyvnete na tento jejich pozadavek a nechate si do toho kecat, tak me jako zakaznika zklamete.  Meli by jste fer rict jak to u vas bude a pripadne nabidnout moznost za slevu programy primy vyndat z nabidky, protoze bez pretaceni reklam jsou tyto programy naprosto nekoukatelne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...