Přejít na obsah

SMS nefungují při vypnutých datech


Návštěvník Martin Ovcarov

Doporučené příspěvky

@Medvěd Řekl bych, že zde Google vytvořil, jelikož na to byl tlak od výrobců a lidí. Přeci jen, nakouslá jablka toto měli již delší dobu, ještě v době, kdy nebylo běžné, že lidé mají neomezená sms a tato funkce byla tedy velice relevantní + tam šli posílat emotikony, fotky atd. na což bychom normálně museli normálně používat MMS a to fakt asi nikdo nechceme (za tu cenu).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Medvěd BFU si ani RCS nezapne, takže pak nemusí řešit, že mu při vypnutých datech něco nechodí. RCS má význam hlavně pro toho, kdo chce bezplatně komunikovat přes zprávy i s lidmi, jenž nejsou jeho přáteli a nemá je např. v Messengeru apod. A navíc je to pořád pouze možnost používat, ne nutnost.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, rozumím. Pokud je jistota, že z telefonu se zapnutým RCS zpráva dorazí na mobil, který RCS zapnuté nemá, tak OK. 
Můj postesk nad Google aplikacemi byl v duchu, že se Google touhle obchodní politikou (protože je to předinstalováno) snaží vnutit uživatelům své produkty na úkor konkurence. V telefonu mám pár "neodinstalovatelných" (ale ono to jde, samozřejmě) aplikací od Googlu, které nechci, ale jsou tam. Některé se nedají ani deaktivovat, pro mě třeba zbytečné Google One. Ale to už se dostávám trochu mimo původní vlákno, takže dost :-)

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Martin Ovcarov

Já bych i souhlasil, problém je v tom že to RCS se vypnout nedá. I když zakážu funkci chatu, následně vypnu data a pošlu někomu SMS, tak pokud mi ten dotyčný bude odpovídat, odpoví mu to chatem (pokud ho má sám aktivní, ač třeba o tom neví), což mě se nedoručí (pokud si nezapnu data). Toto jsme experimentálně ověřil ještě s dalším číslem. Ve vodafonu mi tvrdili že už když se ten telefon přihlásí do sítě, ostatní vidí že ten telefon možnost chatu má (i když je deaktivována). POkud bych to mohl jednoduše vypnout, jsem nejštastnější člověk pod sluncem 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Martin Ovcarov

Mám ten telefon novej (Xiaomi), nepamatuju si přesně jestli to bylo zaplé když jsem ho vybalil z krabice, ale spíš bych řekl že jo. Jinak máte pravdu, to řešení mě taky napadlo, už jsem zjišťoval u vodafonu kolik by stál přesmyk na neomezený data. Lidi mi často posílaj videa, obrázky atd. přes Whatsup, což bylo v poho, anžto se to stahovalo jen na wifině, takhle nevím jetsli bych se vešel... Je mi akorát trochu nemilé, že mě okolnosti tlačej v těch technologiích dál a dál aniž by člověk chtěl a neudělá s tim nic 😉 Jsem vlastně v offline světě docela spokojenej, z nějakýho důvodu kterej těžko pojmenuju... ale v principu souhlasim, data... I tak by mě ale zajímalo, jakto že to nedělá velké problémy spoustě lidem a řeší se to jen na tech fóru... Asi dneska každej kdo má telefon má i data a navíc většinově funguje přes whatsup messenger atd... takže ty SMS už sou vlastně jen jakýsi okrajový relikt, jinak si to nedovedu vysvětlit 

Upraveno uživatelem Martin Ovcarov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U aktivace RCS jsem musel u nového telefonu potvrdit tel. číslo, takže defaultně by to nemělo být zapnuté. Jinak pochopitelně chytrý telefon bez dat jakoby nebyl, takže bych se vybodl na vypínání dat a nechal je zapnuté, max. ty 4 GB projedeš a budeš to řešit dál (ale jestli jsi běžně i na WiFi, pak by se 4 GB neměl být problém).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ony ty aplikace při prvním spuštění vyhodí okno a většina lidí to odkliká, ani neví co. 

 

Já například po instalaci aplikace zprávy od google jsem RCS vědomě neaktivoval, přesto mi lidé, kteří ji měli, posílali RCS zprávy a neposlalo se znovu jako sms. Prostě to tam někde čekalo na serveru. Až když jsem to jednoho dne zapnul, tak mi zprávy došly (jestli všechny, to nevím). To samé, když v aplikaci vypnu funkci Chatu, odesílaly se mi stále chatové zprávy, které mi tím pádem nechodily. Podobně na tom je taťka se Samsungem (se kterým jsem řešil). 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...