Přejít na obsah

SMS nefungují při vypnutých datech


Návštěvník Martin Ovcarov

Doporučené příspěvky

Pokud je na interentu a funkci chatu vypne, pak i ostatni odesatele vjdi ze se jim prepne z chatu na klasickou SMS. Ale ma-li chat zapnuty a jen vypne data, nemuze mu nic dojit, protlze se neodhlasil od sluzby RCS - chatova zprava na serverech Google a poskytovatele sluzby RCS. 

Existuje stranka pro vypnuti funkce chatu:

https://messages.google.com/disable-chat

  • Souhlasím 1
  • To se mi líbí 1
  • Děkuji 1
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, to je ten klíč k záhadě. Když si někdo funkci RCS aktivuje a pak vypne data, tak je pro ostatní stále viditelný jako potenciální příjemce RCS a lidé mu zprávy jako RCS posílají. Ovšem i tak po nějaké době v řádu minut - když si dotyčný mezitím data nezapne - bude zpráva doručena jako běžná SMS. Teď jsem si to vyzkoušel mezi dvěma Samsungy.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Martin Ovcarov

Jsem se právě na to ptal, že na starý telefony to dojde, třeba tlačítkový. Řekli mi, že to je tím, že můj telefon se tak nějak přihlásí že to RCS umí, takže telefon odesílatele v dané chvíli ví komu zprávu odesílá 😞 Děkuji moc všem za názory, já jsem právě přemýšlel o firemním nastavení, ale pokud je ta služba už takto koncipována, tak bych si nepomohl...

 

Adolf Shitler- Opravdu? Jeden jste odstřihl od dat, z druhého to odeslal jako chat a doručilo se to po nějaké době jako SMS???? Jistě? Pak mi tedy ve vodafonbu kecali a je to nějakým mojím nastavením... co teď?

Slamb: Používám předinstalovanou aplikaci zprávy. Tube - Děkuji moc za nápad, jdu to vyzkoušet 🙂

Tube - tak jsem to zkusil a po deaktivaci zpráv na tom webu mi zprávy odeslané z chatu nechodí ani po zapnutí dat 😞 Ale díky moc za snahu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, na obou telefonech jsou povoleny zprávy RCS a oba telefony měly zapnutá data v okamžiku, kdy jsem začal na jednom z nich psát zprávu. Až jsem ji dopsal, tak jsem na druhém telefonu data vypnul a z telefonu prvního tu napsanou zprávu odeslal. A čekal, co se bude dít. Asi za 5 minut dorazila na druhý telefon normální SMS (pochopitelně bez toho, že bych na prvním telefonu viděl oznámení Doručeno/Přečteno).
Jenom pro úplnost - používám Samsung zprávy, nikoliv Google zprávy. V obou telefonech je pak Android 11.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Martin Ovcarov

Adolf Shitler - Aha, super, může to být rozdílem Samsung zpráv oproti Google zprávám. Já mám Xiaomi a ten má defaultně Google zprávy. Myslíte že kdybych ty Google zprávy odinstaloval a nainstaloval třeba TEXTRU (bo jiného klienta) že by to mohlo pomoci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych se vrátil na začátek vlákna a zkontroloval nastavení u odesílatele, protože tam může být klidně problém. Úplně stačí, aby měl odesílatel nastavené: "Pokud není chat doručen / Neodesílat znovu" místo: "Pokud není chat doručen / Odeslat znovu jako textovou nebo multimediální zprávu" a pak ti prostě nic nedojde. Jedině bys ten chat úplně deaktivoval, jak psal někdo výše a pak by ses odesílatelům jevil jako běžný user bez možnosti RCS a všechny zprávy by šly automaticky jako SMS/MMS.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Martin Ovcarov

Nojo, ale já přeci nemůžu kontrolovat nastavení u každého odesílatele který mi potenciálně může napsat zprávu? 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem psal výše, že u RCS se předpokládá, že budou povolena data (u odesílatele i příjemce). A pokud někdo z příjemců data mít povolena nechce, pak si holt musí i deaktivovat RCS, aby se odesílatelům nejevil jako někdo, kdo tu službu RCS využívá. Tady už asi jiné řešení nebude...
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je všechno hezké, co tu píšete, ale který z BFU - pro které jsou mobily samozřejmě určeny - tohle ví a chce řešit? SMS je mezi lidmi zažitá jako služba, která je jednoduchá, chodí po síti a spolehlivě dojde. Zcela subjektivně vidím problém v aplikacích Google, které se novými telefony rozrůstají a vymáhají si fungování dle sebe, včetně chování a nároků, které výše popisujete. Popravdě Zprávy od Googlu jsem už dávné nahradil alternativou (ano, drobně placenou, ale jednorázově a skutečně drobně) a teď se porozhlížím po alternativě k aplikaci Telefon od Googlu, protože to je také imo běs a děs. Např. zpožděné předávání hovoru přes BT (alespoň u mne), ale třeba i taková pitomost, že na obřím displeji, se fotka volajícího ukáže v kolečku o průměru 1,5 cm... No, neumí to pracovat se skupinami, peklo prostě. Na nedávno zemřelém ASUSu jsem tohle fakt řešit nemusel, škoda ho...

Upraveno uživatelem Medvěd
  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...