Přejít na obsah

backup připojení


CableG

Doporučené příspěvky

Neplánuje se (nebo není už dokonce) služba backup konektivity? Asi bych ocenil mít od VF zálohu v podobě LTE backupu (teď myslím opravdu backup, na který by se překlopila moje adresa v případě výpadku).

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

Hezké odpoledne,

v tuto chvíli nabízíme zákazníkům s kabelovým internetem možnost využít neomezená data na den, ve kterém probíhá výpadek. Týká se to těch zákazníků, kteří u nás mají jak mobilní služby, tak pevný kabelový internet (na jednom zákaznickém účtu). Je možné, že v budoucnu přijdeme s dalšími možnostmi, ale aktuálně víc informací nemám. 

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@CableG To co navrhujete je věc, která se používá u B2B služeb. Jedná se o tzv. SD-WAN, ale to se bavíme o úplně jiných cenách služby a o úplně jiných cenách zařízení. To prostě zatím není řešení pro domácnosti, živnostníci a malé podniky. Ale na straně zákazníka to vyřešit lze, zásadní je zjistit trasy, po kterých je internet poskytován. Na co je mi záložní připojení, které běží stejně jako primární po konektivitě ČD-Telematiky ve chvíli, kdy vykolejí vlak a přesekne trasu nebo si nějaký sběrač kovů řízne pár metrů optiky atd. Nebo má datacentrum ve stejném místě. No a pak už je to jen o tom nakoupit odpovídající HW a mít k tomu samozřejmě i SW, doménu ...

 

Modem, který by kombinoval mobilní internet a DOCSIS neexistuje ani (nebo o něm nevím).

 

Vodafone od převzetí UPC buduje záložní páteřní optické sítě, řeší zálohování elektřiny atd. Ne, že by to UPC nemělo/nedělalo, ale Vodafone má mnohem přísnější standardy, a tak se laťka zvýšila. Mělo by tedy ubýt těch velkých výpadků. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Marek-26 Samo, že backup musí běžet po jiné techologii, mít zálohu udělanou po stejné trase (ano, i to jsem viděl a to opravdu nedává smysl, na to stačí jeden šikovnej člověk s bagrem a je po záloze) nedává smysl. Jasně, pro typické domácnosti to nemá patrně smysl, u živnostníků je to otázka a u menších firem je to občas k vidění, resp. tam kde jsem já, tam jim to obvykle natlačím 🙂 Cenově to není až tak strašné, i když samozřejmě ve srovnání s cenami kabelového internetu by cena LTE nebo DSL backupu vypadala možná divně. Ale pokud po takové službě poptávka u VF není, tak není co řešit - já bych sice věděl o dvou nebo třech místech, kde by to šlo prodat hned, ale chápu, že to není argument pro zavedení takové služby 🙂 

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na to se obvykle používá něco, co umí BGP, po výpadku primáru se adresy překlopí na sekundár a jede se dá, takže router u zákazníka zaznamená jen krátký výpadek. Což ale pokud VF řeší zálohování páteřní sítě, tak patrně už používá, takže je jen otázka, zda je to ready až ke koncovým zařízením.

Zkusím tedy učinit dotaz na B2B - případně zkontroluji, zda jeden můj zákazník splnil domácí úkol, měl to zjistit už v prosinci, protože jim na půl dne spadnul internet a nějak se jim nelíbilo, že můžou akorát sedět v kanceláři a koukat se na sebe 🙂 

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...