Přejít na obsah

Přechod na Vodafone TV


honza265

Doporučené příspěvky

@ retron Lineární vysílání rozhodně přežité není a i počet diváků lineárního vs. nelineárního vysílání je víc než výmluvný. To jenom operátoři netové TV (hlavně O2) soustavně blábolí do médií, jak má každý zájem jenom o ně, ale ve skutečnosti si polovina národa vystačí s pozemním vysíláním - a z té další poloviny má třetina satelit, třetina kabel a až ten zbytek připadá na netovou TV (a to ještě spousta diváků netové TV také sleduje jenom lineárně, např. sporty, kde se zpětně nedívá snad vůbec nikdo).

Co se týká přechodu od UPC k VF, tak osobně žádný rozdíl nevidím (vyjma Telefonu, ale to je akorát tím Compalem). I na UPC se nadávalo, na VF se nadává taky a koneckonců se nadává na každého operátora, to je taková typicky česká vlastnost furt jenom brblat (a ještě si naivně myslet, jak to u nějaké konkurence bude úplně paráda - pochopitelně do okamžiku, než tam člověk přejde a procitne, že je to mnohdy ještě horší, než bylo u operátora původního).
  • Souhlasím 1
  • Nesouhlasím 1
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

16 hours ago, tomus said:

Tak on Vodafone se SledovaniTV ještě do nedávna spolupracoval, než přišel s vlastní platformou Vodafone TV.

https://www.vodafone.cz/pece/televize/tv-doplnkove-sluzby/sluzba-sledovani-tv/

Mám od Vodafone mobilní tarif (nějaký historický s nulovým paušálem) a Mám přes Vodafone galerii službu SledováníTV ve variantě Pro všechny za 89 Kč, která až na drobnosti odpovídá jejich Základu za 199 a ta nabídka tam stále je

https://galerie.vodafone.cz/detail/services_56792_Pro_vsechny

Teď se mi podařilo se do Vodafone Galerie přihlásit i s číslem jiného operátora, objednat to zkoušet nebudu.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

@ retron Lineární vysílání rozhodně přežité není a i počet diváků lineárního vs. nelineárního vysílání je víc než výmluvný. To jenom operátoři netové TV (hlavně O2) soustavně blábolí do médií, jak má každý zájem jenom o ně, ale ve skutečnosti si polovina národa vystačí s pozemním vysíláním - a z té další poloviny má třetina satelit, třetina kabel a až ten zbytek připadá na netovou TV (a to ještě spousta diváků netové TV také sleduje jenom lineárně, např. sporty, kde se zpětně nedívá snad vůbec nikdo).

Co se týká přechodu od UPC k VF, tak osobně žádný rozdíl nevidím (vyjma Telefonu, ale to je akorát tím Compalem). I na UPC se nadávalo, na VF se nadává taky a koneckonců se nadává na každého operátora, to je taková typicky česká vlastnost furt jenom brblat (a ještě si naivně myslet, jak to u nějaké konkurence bude úplně paráda - pochopitelně do okamžiku, než tam člověk přejde a procitne, že je to mnohdy ještě horší, než bylo u operátora původního).

 

No, ten důvod proč lineární vysílání stále jede je ten, že lidé 60+ to prostě neumí nastavit, bojí se toho, nevěří, že jim to internet utáhne. Třeba ten příklad mých rodičů, nikdy by do toho sami nešli, když jsem jim to zprovoznil, naopak nechtějí nic jiného. Z lineárního vysílání koukají vlastně už jen na zprávy a občas sport, když je na co. 90% jedou z HBO / Netflix. Dívat se na film s reklamou je pro ně už zcela nemyslitelné.

 

Jasně, i lineární vysílání má svoje zákazníky. Ale osobně si radši v autě pustím Spotify či podcasty a mám co chci já než poslouchat Evropu 1 a doufat, že mne tam něco zaujme. Lineární vysílání je pro lenivé lidi 😉

Upraveno uživatelem Vulva
  • Souhlasím 1
  • Nesouhlasím 1
  • Kabel 1000 Mb/s Profi
  • Premium 5G
  • Klasik
  • Vodafone Station 3.1
  • localhost
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na lidi 60+ bych to neházel, protože v ČR je něco přes 4 milióny domácností, takže pokud polovina z nich má již zmiňovaný pozemák a ze zbývající poloviny třetina satelit a třetina kabel, tak je to tak vysoké číslo, že to kategorie 60+ rozhodně nemůže pokrýt. Vysvětlení je spíš v tom, že pozemní operátoři nedělají mediální masírku a nevnucují všem, jak jejich služby využívá polovina diváků. SAT operátoři a kabelovky se také moc nesnaží toto řešit a zbývají jenom ti netoví, kteří to dělají přesně opačně, že navozují dojem o jejich úspěšnosti.
Já tedy osobně znám pouze jednoho člověka, co se na něco občas dívá zpětně (moje žena) a úplně mně stačí ty nadávky, když to zrovna nefunguje (a že to není zase taková výjimka, resp. výpadků je násobně víc, než u DVB-C a DVB-S2, co mám taky). Pro sebe si raději něco nahraji na disk a pak se podívám jindy, což je svým způsobem také zpětné sledování, pouze nepoměrně lepší, než když toto zajišťuje nějaký operátor u sebe v cloudu. Ale každopádně ať si každý vybere co mu vyhovuje, od toho ty služby zde jsou :)
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš si, že si každý bude pořizovat internet, když se chce podívat na TV? A když si chci v autě něco poslechnout, mám v něm 2 napěchované USB flešky, kde si dám svůj výběr a nemusím čarovat v autě ještě s mobilem. Dokud bude veřejnoprávní TV a za kterou se platí, tak bude lineár (a nevěřím, že se dožiju jeho zrušení).

Upraveno uživatelem cvancara
  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od března zmizí možnost přetáčet reklamy u Novy a Primy, resp. bude to za nějaký další příplatek, takže pak to nadšení pro netovou TV poněkud zvadne. Taky je dobré zmínit, že spousta netové TV se odehrává ve stylu "dáme vám k SAT nebo kabel službě i tu netovou TV", takže takto se i uměle zvyšuje počet diváků. Samostatnou kapitolou je pak O2, kde v rámci marketingu o své dokonalosti berou každé jedno připojené zařízení jako jednoho unikátního diváka a chvástají se pak půl miliónovými čísly (ale nedejbože, aby byl fotbal, kde ty jejich zvonkodráty padají jak Němci do krytu :D ).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozemák je zadarmo a navíc velmi kvalitní (DVB-T2 ČT), ovšem když si platím nějakou službu, v tomto případě Komplet, tak očekávám krom programové nabídky nějakou přidanou hodnotu, což pro mě nelineární vysílání primárně je. Ale od úterka se přes VTV můžu nelineárně koukat "na televizi" leda tak v iPhonu a na to si nemusím televizi platit vůbec. OTT mám vyzkoušené i na jiných platformách a např. takové SledovaniTV výpadky netrpí, rozhodně míň než dej mu pánbu věčnou slávu HorizonGO.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ty máš O2TV, že jsi na ni tak vysazený. Mám plnou nabídku a jejich tv rozhodně není tak špatná jak tvrdíš. Mám i plnou nabídku Vodafone TV, tak můžu posuzovat.  Každá má své přednosti a své zápory, klíčový rozdíl ve prospěch O2TV vidím v tv na webu. Co ale Vodafone zlepšil oproti UPC je kvalita zpětného zhlédnutí. Vodafone má také trošku lepší kvalitu obrazu. O2 má zase pro mě klíčové stanice a tenisem a bojovými sporty a to vše u na webu. Takže v současnosti beru jako lepší O2TV. Jestli to ale dá vše Vodafone do pořádku, pro mě zásadní celá programová nabídka i na funkčním webu, tak bych se přikláněl spíše k Vodafone TV a k tomu sportovní stanice od O2. 

  • Basic 250 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • Modem
  • Litomyšl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...