Přejít na obsah

Přechod na Vodafone TV


honza265

Doporučené příspěvky

před 5 hodinami, Ivo Mašek napsal:

Já tedy neznám aerolinku, která by vyvíjela a vyráběla vlastní letadla. A neznám výrobce dopravních letadel, kteří by zároveň provozovali vlastní aerolinky.

Ano je to divné, stejně divné jako chtít provozovat televizi a nemít k tomu zařízení.

Btw. ukrajinský Motor Sič se podílí na výrobě Antonovů (je dodavatel motorů) a zároveň provozuje pod tím samým jménem aerolinku. Letět s jedním z jejich An24 je zážitek...

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Vulva napsal:

Ale zpět k Vodafone - namísto vývoje vlastní streamované televize by bylo lepší se lokálně s někým spojit, třeba to SledováníTV je fajn. Možností je hodně

Tak on Vodafone se SledovaniTV ještě do nedávna spolupracoval, než přišel s vlastní platformou Vodafone TV.

https://www.vodafone.cz/pece/televize/tv-doplnkove-sluzby/sluzba-sledovani-tv/

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, kotasek napsal:

no prave ze nejede, mam DVI-I, kupovat novy mon. nehodlam, nutne je naistalovat NOX android emulator, a android aplikaci a pak to funguje

Dnes jsem ten Nox vyzkousel a funguje, zvuk je z obrazem jakztakz synchronizovany, akorat me prijde ze obraz ma trochu nizsi kvalitu, nebo spis rozslizeni, treba oproti Horizon Go, i kdyz mam v nastani zapnuto full HD, chtel jsem to porovnat i s web aplikaci Vodafone TV, ale ta uz zase trucuje WT1807, pritom mam vse zapojeno stale stejne pres HDMI a jednou jede a podruhe ne.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vodafone se nejspíše moc nemohl spojit s někým českým lokálním, když tu platformu vyvíjí pro desítku trhů. A navíc jim takové řešení nemusí vyhovovat z pohledu použitého HW a SW.

Vodafone TV (tu, kterou máme u nás) je založena na platformě Kaltura, kdo chce, může si prozkoumat, co je to zač. Je blbé, že do uzavření prodeje byly všechny trhy pod drobnohledem evropských úřadů a až po jeho dokončení si mohli teprve začít vyměňovat údaje (ze strachu ze zamítnutí obchodu a velmi velkých pokud prý probíhala jen nezbytná jednání za účasti právního týmu, který určoval, zda a co si mohou říci). Další blbá věc je, že součástí částky za prodej nebyla platforma Horizon a spousta dalších věcí. Součástí obchodu byla nějaká lhůta podpory a pronájmu stávajících systémů, která by se mohla zdát dlouhá, ale už máme skoro konec a není ani dokončená migrace, určitě spousta věcí stále není dořešena na straně backendu, CRM systémů atp. To bych řekl, že má absolutní prioritu, jelikož když ty lhůty nestihnou, tak staré platformy / zákazníci prostě budou vypnuty ze strany LGI nebo by Vodafone musel přijít s prosíkem a naditou peněženkou. Do toho vývoj TV platformy, který se neobešel bez porodních bolestí, dokonce takových, že si prošli z důvodu nespokojenosti nahrazením kompletní infrastruktury pro VOD.

Tím nechci obhajovat to, že tu máme produkt, který nás vrací o několik let zpět. Stačí si projít historii zde na fóru, co vše se s Horizonem řešilo, kdy vlastně začal umět věci jako Chromecast atd. U Horizonu se dle mě mnohem častěji řešila nefunkčnost jako taková, nedali na náš trh ani aplikaci pro TV, kterou měli vyvinutou, LGI nám nebyla ochotna nabídnout dostatečnou kapacitu linky na jejich servery, takže ve špičce docházelo k přetížení několik měsíců atd. Zas na druhou stranu já jsem spíše optimista, očekávám, že během tohoto pololetí dostaneme apky na televize, snad i podporu MacOS. Jak psal Ondra, tak web verze bude překopána, s tím by mohlo zmizet spoustu neduhů.

Co mě osobně trošku děsí víc je to, když vidím, kolik lidí si vystačí s OTT, které už má dnes ucházející kvalitu obrazu, kolik lidí dá přednost OTT boxu připojeného na WiFi před připojení kabelem, kolik lidí má doma stále televize, které nemají HDMI, kolik lidí má 15-17" monitory, které mají jen VGA max. DVI.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja teda vim jedno , do nedavna mely i 24 palcove monitory jen vga, hlavne levnejsi modely a to i aktualni napr. https://www.mall.cz/lcd-monitory/aoc-e2270swdn-e2270swdn- ,totiz za DP a hdmi a myslim ze i DVI se plati licencni poplatky. ja nyni mam HP 24 SPVA a ma dvi 2x, a neni to pro me primarni , primarni jsou pro me conax karty ,jen kdyz meco delam na pc tak si pustim horizon,  nebo kdyz jsem na neco zapomel..., 

je to jako kdyz si v pujcovne dlouhodobe pujcite kombika , zvyknete si na to , ze v nem cas od casu neco vetsiho odvezete,  a oni vam ho po x letech vymeni za sedan , pritom za stejny penize, tak kazdy bude brblat taky...

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal bilý
  • brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě teda děsí spíš to, že od převzetí UPC uplynuly již dva roky a Vodafone nepřišel absolutně s ničím! Naopak, vše se oproti UPC zhoršilo, ať už jde o kolísání internetu tak televizi, která ze dne na den prostě nefunguje - nefunguje na Macu, nefunguje Chromecast, nefunguje AirPlay, neexistuje aplikace ani pro jedinou SmartTV platformu a vy se nám tu snažíte namluvit, že je to normální a např. řazení programů uvádíte s pompou, jako kdyby šlo o vesmírnou technologii, přitom řadit programy uměla TV Philips v roce '84. Smiřte se s tím, že lineární vysílání je přežité a lidi chtějí sledovat co chtějí a kdy chtějí na zařízení, které preferují oni a ne poskytovatel, ať už je platforma jakákoliv. Takže, buď přijdete v dohledné době s funkčním řešením nebo se zákazníci začnou poohlížet po konkurenci, která to umí.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Marek-26 napsal:

Vodafone se nejspíše moc nemohl spojit s někým českým lokálním, když tu platformu vyvíjí pro desítku trhů.

Tuším, že zrovna zmiňované SledovaniTV mají platformu pro jiné země ModernTV.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Marek-26: Jako vždy věcně, díky. První část komentovat nebudu, tak to prostě je a vadí mi to. Do budoucna se můj vztah k VF bude odvíjet od toho, jak si s tím rychle a kvalitně poradí. Rozhodně VF nebudu nikomu doporučovat.
K dalšímu - sám mám dvě Eiza 24", které mají VGA a "jen" DVI-D s hw HDCP. Nebyla levná a slouží skvěle. Pokud mi je VF vymění za novější s HDMI, nic namítat nebudu. Jestli ne, tak ať si k počítačové(!) platformě TV nenárokuje HDMI only.
A smířlivější bych byl (i když ti velice rozumím) k tvému údivu, kolik lidí upřednostňuje třeba wifinu před připojením kabelem. Není se ale čemu moc co divit - žijeme ve světě, kde WiFi je takřka alfou i omegou veškerého bytí (chytré domácnosti, asistenti, auta) a lid je tím masírován jak je to dobré a správné. Všechno na wifině. Proč by potom takto zmasírovaný zákazník řešil tahání nějakého drátu někam, když má anténku. Na druhou stranu doma při sledování třeba filmů z disků v síti na mediaboxu nezaznamenávám naprosto žádný rozdíl mezi kabelem a wifinou. Teda mluvím o 5G. Tu 2,4 jsem na mediaboxu ani nezkoušel, to je fakt, už z toho prostého důvodu, že těch sítí v bytě mám 26... Těch 5G je podstatně méně... Ale to už jsem OT)
Zkrátka zákazník/lid/uživatel/BFU :-) se chová tak, jak je mu sugerováno a podle toho, co je pro něj nejjednodušší (a levnější).

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...