Přejít na obsah

Problém s připojením dalšího set-top boxu


Návštěvník XixaoCz

Doporučené příspěvky

Návštěvník XixaoCz

Dobrý večer, mám takový problém.

4.1.2022 mě převedly s UPC na Vodafone TV. Samozřejmě mi nefunguje Horizon GO v pokojíčku u dětí. Tak jsem zažádal o druhý  Vodafone TV setobox, jenomže při instalaci to pořad chce koaxiál(ale já ho v pokojíčku nemam, mám jen wifi/ethernet). Je to normální když ho mám připojeny přes ethernet?  Zpětné přehrávání mi jde, ale online vysílaní ne. (Na chvíli jsem ho dal na koaxiál v obyvaku aby jsi natáhl kanály).Poté jsem ho přehodil do dětského pokoje. Přijde mi jako by online vysílaní přijímal s koaxiálu a zpětné přehráváni bral z netu.

v Návodu píšou toto:

1 Připojte váš anténní kabel z TV zásuvky do Anténního vstupu na Vodafone TV SetTopBoxu (pokud nedisponujete kabelovou TV přípojkou, tento krok instalace přeskočte).

2 Připojte dodaný HDMI kabel do HDMI výstupu na Vodafone TV, druhý konec kabelu zapojte do volného HDMI vstupu na vašem televizoru (ideálně vstup HDMI 1).

3 Připojte dodaný napájecí zdroj do zdířky napájení (POWER) vašeho Vodafone TV, druhý konec zapojte do zásuvky.

A Zapojte do Vodafone TV ethernetový kabel (do ethernetového vstupu): Připojte dodaný ethernetový kabel do Vodafone TV a do (žlutého) ethernetového výstupu vašeho modemu, či routeru.

B … nebo připojte vaší Vodafone TV pomocí Wi-Fi: Podržte tlačítko WPS na vašem modemu, či routeru dokud LED WPS nezačne blikat. Následně podržte tlačítko WPS na vaší Vodafone TV dokud nezačne přední LED rychle blikat červeně. Set-Top-Box se nyní automaticky připojí

Upraveno uživatelem XixaoCz
Detailnější popis problému
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Problém s připojením dalšího set-top boxu

Dobré ráno,

ano, když máte objednanou DVB-C službu, tak to bude chtít vždy koaxiál + internet. Jestli chcete OTT box, musíte to říci a celý pojede jen na internetu. OTT box nevozí technik, posílají ho poštou či vydávají na prodejnách. Původní box můžete vrátit na prodejně či odešlete poštou. V návodu je to trošku blbě napsané tedy, krok rozhodně přeskočit nelze.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník XixaoCz

No jeden, mi dovezl technik. A ten mi nešel. Tak jsem volal na Vodafone linků. Tam mi řekly že to mám vyměnit na pobočce za WiFi router. Tak jsem to udělal ale stále to nefunguje. Chová se to pořád stejně.  

Ted obvolávám Vodafone linku a přehazují si mě jako horký brambor.

před 3 hodinami, Marek-26 napsal:

Dobré ráno,

ano, když máte objednanou DVB-C službu, tak to bude chtít vždy koaxiál + internet. Jestli chcete OTT box, musíte to říci a celý pojede jen na internetu. OTT box nevozí technik, posílají ho poštou či vydávají na prodejnách. Původní box můžete vrátit na prodejně či odešlete poštou. V návodu je to trošku blbě napsané tedy, krok rozhodně přeskočit nelze.

Ale komu to mám řičí, když si mě přehazuji jak horky brambor?

Tak mi bylo řečeno že to jsou dvě odlišné služby, že musím zrušit exUpc služby a začít používat služby Vodafone TV OTT a vrátit dvb-c setoboxy a dostanu novy který to podporuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@XixaoCz Hezký večer, v této situaci máte na výběr tyto 2 možnosti:

  1. Do druhého pokoje si také přivedete koaxiální kabel / necháte vybudovat účastnickou zásuvku. Set-top box totiž musí být připojený jak koaxiálním kabelem, tak síťovým kabelem k internetu (u Prémiového set-top boxu je možné místo síťového kabelu využít Wi-Fi, pokud máte dobrý signál v místnosti).
  2. Nebo můžete požádat o změnu z kabelové TV (DVB-C) na internetovou verzi Vodafone TV (OTT). V takovém případě by došlo k výměně set-top boxů, protože ty stávající použít nemůžete. Oba set-top boxy pak připojujete pouze k internetu (koaxiální kabel nepoužíváte) a veškeré TV vysílání funguje přes internet.

Ještě dodám, že není možné zkombinovat v rámci jedné smlouvy obě varianty. Vždy musí být oba set-top boxy jako DVB-C nebo oba jako OTT. 

O změnu můžete požádat na lince 800770077, případně nám napište přes https://tam.je/forum. 

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co mám udělat,  pokud mám ve třech místnostech zásuvku TV (namontovanou upc), ale ve dvou místnostech u ní nemám ethernet? Momentálně mám modem v komoře.

Jde set-top boxy (DVB-C) připojit k modemu přes wifi?

Zatím mám CA moduly, ale jak slyším, že jejich budoucnost je nejistá.

Upraveno uživatelem Zlaťák
  • -
  • -
  • Klasik
  • Technicolor, 4x CA modul
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, ty prémiové Vodafone boxy umí i WiFi, ty základní pouze ethernet, na misto ethernetového kabelu můžeš zkusit využít i elektrickou sít pomocí poweline adaptérů

a CA moduly se rušit nebudou, takže zatím můžeš být v klidu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ano.  Jenže ve starém bytě, kam jsme se nastěhovali, máme asi 5 let starou novou elektroinstalaci. Takže další sekání do zdí není na pořadu dne.

Bohužel internet je rozveden dost nešikovně. V každé mistnosti je rozveden koaxiál a zásuvka upc tv. Internetové zásuvky jsou jen u jedné TV, v další mistnosti na protější stěně u počítače a pak v pracovně (bohužel ještě jen po jedné zásuvce, která už je obsazená).

A moc se mi nelíbí představa všude tahat "venkem" kabely od settoboxů k modemu do komory.

 

No momentálně to vypadá tak, že pokud jednou zruší ca moduly, já zruším kabelovku.

Zpětné zhlédnutí využívám pouze na hlavní televizi přes hbbtv ČT. Občas na hlavní tv Netflix.

Upraveno uživatelem Zlaťák
  • -
  • -
  • Klasik
  • Technicolor, 4x CA modul
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...