Přejít na obsah

Přechod z Horizonu (a služeb exUPC)


Návštěvník Ryuuhei

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ryuuhei

Zdravím, chtěl bych tu trochu prodiskutovat o mém problému s přechodem na nové služby. Funguju stále pod exUPC, ale Horizon se mi začíná značně příčit. Velké množství kanálů nemá funkční zpětné zhlédnutí, třeba Nova Lady, či Prima Show od spuštění stále nic (nemluvě o kanálech, co ho nenabízely nikdy). Byl jsem nucen si zaplatit úplně jinou službu, kde mimo zpětné zhlédnutí u všech kanálů bez výjimky funguje i úžasné nahrávání na cloud - něco si zaškrtnu a dotyčný pořád mi zůstane v uložených dokud ho sám nesmažu.

Rád bych věděl, jestli si předčasným přechodem od exUPC nějak polepším. Je Vodafone TV spolehlivá? Má funkce, které jsem ocenil u uvedené nejmenované konkurenční služby? A co ten společností vychvalovaný set-top-box? U kabelové televize mě drží akorát kvalita obrazu, která nezávisí na internetovém připojení, neseká se apod. Nebýt toho, neváhám a televizi od Vodafonu (exUPC) ruším úplně. Ale takhle... Rád si počtu o čerstvých zkušenostech, které jsem v minulosti četl spíš negativní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ryuuhei

 

před 2 minutami, Ladik napsal:

Až přijdeš k Vodafone, dobrá kvalita obrazu ti zůstane. Zpětné zhlédnutí je téměř u všech stanic. Jeho kvalita je nesrovnatelně  lepší.  Podle mě největší slabinou je jejich televize přes počítač. To je katastrofa. 

Televize přes počítač by byl dost problém, v domácnosti používám set-top-box akorát já, zbytek jede přes prohlížeč.

před 1 hodinou, Slamb napsal:

docela by mě zajímalo, kdes vzal, že by se televize přes internet měla sekat apod. 🤔 možná z nějakýho wifi nebo nejpomalejšího adsl připojení 🤔 v h.265 může bejt datovej tok kolem 5 Mb/s a jestli tohle nějakej internet nezvládne, je třeba změnit internet

Tak jsem si to asi vymyslel? Mám oko pro detail, obě vysílání jsem si bok po boku porovnal. Nejmenovaná služba se nepatrně zadrhává, nejvíc je to vidět na vysílání v 60 snímcích, ale i v jakékoliv scéně na obrazovce, kde kamera přejíždí z jedné strany na druhou. Ten pohyb tam zkrátka není úplně ladný, jakoby se něco nekalého dělo se snímkovou frekvencí, hloupý enkód, převod, já nevím. U kabelové televize problém není. Moje připojení je jinak spolehlivé a stabilní, tohle je zkrátka věc služby.

Jinak se tu jasně ptám na otázky převážně ohledně Vodafone TV. Bylo by možné je příště zodpovědět namísto zpochybňování jen jedné části? Je to pro mě důležité. Děkuji.

Upraveno uživatelem Ryuuhei
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vodafone boxy běží stejně jako Mediaboxy od exUPC přes DVB-C, takže v tomhle se nic nemění, také narozdíl od Horizon Go mají téměř všechny kanály k dispozici zpětné zhlédnutí a funguje tam i nahrávání do cloudu, kde nahrávka vydrzí 90 dní, jen nevím zda se dá nahrávat ze zpětného zhlédnutí, u web aplikce mě tato nahrávka házela chybu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, Ryuuhei napsal:

- Tak jsem si to asi vymyslel? Mám oko pro detail, obě vysílání jsem si bok po boku porovnal. Nejmenovaná služba se nepatrně zadrhává, nejvíc je to vidět na vysílání v 60 snímcích, ale i v jakékoliv scéně na obrazovce, kde kamera přejíždí z jedné strany na druhou. Ten pohyb tam zkrátka není úplně ladný, jakoby se něco nekalého dělo se snímkovou frekvencí, hloupý enkód, převod, já nevím. U kabelové televize problém není. Moje připojení je jinak spolehlivé a stabilní, tohle je zkrátka věc služby.

- Jinak se tu jasně ptám na otázky převážně ohledně Vodafone TV. Bylo by možné je příště zodpovědět namísto zpochybňování jen jedné části? Je to pro mě důležité. Děkuji.

- v tom případě to byla nekvalitní služba, ale nedá se přece tvrdit obecně na základě jedný zkušenosti, že každá televize přes internet je špatná

- možné by to samozřejmě nebylo - pokud nechceš, aby se na něco reagovalo, prostě o tom nepiš, to je úplně jednoduchý 👍

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 35 minutami, Ryuuhei napsal:

Nejmenovaná služba se nepatrně zadrhává, nejvíc je to vidět na vysílání v 60 snímcích, ale i v jakékoliv scéně na obrazovce, kde kamera přejíždí z jedné strany na druhou.

Tak samozrejme, to je prirozeny projev pulldown konverze: https://en.wikipedia.org/wiki/Telecine#Telecine_judder

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ryuuhei
před 33 minutami, Slamb napsal:

- v tom případě to byla nekvalitní služba, ale nedá se přece tvrdit obecně na základě jedný zkušenosti, že každá televize přes internet je špatná

- možné by to samozřejmě nebylo - pokud nechceš, aby se na něco reagovalo, prostě o tom nepiš, to je úplně jednoduchý 👍

Aha a kdo to tady tvrdí? Pouze jsem popsal problém u služby, kterou bych využíval. Jinak si nechte ty jizlivé řeči od cesty, husy jsem s vámi také nepásl. Nemáte-li něco konstruktivního, co by mi reálně pomohlo, neodpovídejte.

 

před 10 minutami, Evzen napsal:

Tak samozrejme, to je prirozeny projev pulldown konverze: https://en.wikipedia.org/wiki/Telecine#Telecine_judder

Děkuji alespoň za uvedení termínu. Je to něco, co mi vadí a přes co bych se nerad přenášel.

Upraveno uživatelem Ryuuhei
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Ryuuhei napsal:

Aha a kdo to tady tvrdí?

vzhledem k tomu, jaks to tady napsal obecně (viz níž), měl sem potřebu to uvíst na pravou míru 🤨

před 4 hodinami, Ryuuhei napsal:

U kabelové televize mě drží akorát kvalita obrazu, která nezávisí na internetovém připojení, neseká se apod.

 

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...