Přejít na obsah

Wifi 2.4 GHz a 5 GHz


Návštěvník Roman88
Přejít na řešení Vyřešil tomus,

Doporučené příspěvky

Návštěvník Roman88

Dobrý den, mám internet od UPC/Vodafone. Modem typ: CH7465VF.

Na Wifi mám připojené tyto zařízení

Kameru (která zvládá pouze 2.4 GHz)
2x televize Samsung
1x telefon s androidem

1x telefon iphone

 

Občas se mi stává, že internet na Iphonu 12 jako kdyby se zaseknul a nenačítá, načítá strasně pomalu nevím čím je to ovlivněno, každopádně je to možná tak 2x čí vícekrát za měsíc.
Na ostatních zařízeních vše v pořádku. Napadlo mě, že jakmile jsem měl internet připojen poprvé v nabídce mi to nabízelo jestli se chci připojit přes 2.4 GHz nebo 5GHz ale dnes už to tam nevidím.

Tak jsem šel dnes do nastavení modemu přes 192.168.0.1 a vypnul jsem 2.4 GHz rázem internet v iphonu načítal rychlostí blesku ovšem přestala mi jít wifi kamera která jede pouze na 2.4 GHz u televizí jsem to nezkoušel ale tam tuším je taky použe 2.4 GHz tak by to asi stejně jako kamera nešlo.. ale ostatní zařízení co mám doma co zvládají 5 GHz fungovalo výborně.

 

Napadlo mě.. jestli se iPhone nepřipojuje občas třeba na tu 2.4 Ghz která může být zatížená tou Wifi kamerou a proto internet je tak slabý. Pochybuju, že to bude nějaká vada telefonu to by dělalo pořád a ne jen párkrát za měsíc. Spíš to vidím na nějakou chybu v nastavení nebo nějaké křížení apod. Samozřejmě restart modemu jsem zkoušel ale to nepomohlo.

 

No ale jak jsem vypnul ten 2.4GHz tak jak už jsem psal internet na iPhonu jel bleskem.. pak jsem 2.4 GHz zase zapnul a už to jede i tak v pořádku... bude tam mezi tím asi nějaká chyba nevím.

 

** a dodávám že žádné stahování apod zaplé není..

 

Můžete mi poradit co případně nastavit, opravit v nastavení modemu apod. Díky

Upraveno uživatelem Roman88
Dopsání více informací
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Roman88

Děkuji, změnil jsem v Pokročilá nastavení - Zabezpečení a pojmenoval jedno 2.4GHz a druhé 5GHz

teď jak zařížení vyhledává už vyhledává obojí tak jsem se připojil na 5GHz a zatím OK.

Akorát u iPhonu mi to dlouhodobě ukazuje slabé zabezpečení, v nastavení mám

 

spacer.png spacer.png

 

Momentálně mám nastaveno následující zabezpečení:

spacer.png

 

A lze vybrat pouze toto:

spacer.png

 

 

Upraveno uživatelem Roman88
uprava textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Návštěvník Roman88

Ještě jednou bych se k tomu vrátil, jakmile jsem to přejmenoval tak mi ve výběru Wifi skáče jendou 2.4 Ghz a jednou 5 Ghz.. je to tak správně ?

Tím myslím že jsem oddělil ty názvy.. původně u obou byl název Vodafone-xx0C a připojoval jsem se k jedné síti prakticky. Teď mi vyskakují obě.

 

Nemám to zase hodit do výchoziho režimu.. protože nevím co je správně. Jednou se telefon připojí tak, podruhé jinak. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...