Přejít na obsah

Inkaso


Návštěvník JanaPušková93

Doporučené příspěvky

@Ivo Mašek No jo, ale vy jste ten typ, co svými znalostmi v této oblasti natrhne pr... nám mileniálům a nebojíte se nových věcí (kromě toho očekávání, které doufáte, že se nesplní a to, že to bude více na ... než předchozí řešení). 

OT: zvláště s dnešními cenami energií, nájmů atd. bychom tehdejší PC neuživily, neměli kam dát. Ale zase by nám nebyla zima 😄 

@Evzen U inkasa z účtu se také opakuje, pokus. Alespoň u mě v ČSOB. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 1 hodinou, MartinW napsal:

Já když jsem začal chodit do práce a zakládal jsem si účet v bance,

Jeste mozna reakce na toto...

Driv totiz rozhodne nebylo bezne mit ucet v bance... Vyplatu clovek dostaval v hotovosti (muj prvni plat byl 1450,- Kcs mesicne - to bylo par bankovek), vsude se platilo v hotovosti... a na sporeni byly vkladni knizky apod., tj. ucty vicemene "pouze pro vklady".
No a tak takovehle sdruzovani plateb melo smysl - aby clovek nemusel behat platit na postu kazdou slozenku zvlast (noviny, elektriku, plyn, apod.), tak to bylo vsechno na jednom cechu a clovek to zaplatil vsechno najednou... samozrejme opet hotove, 'bo zadny bankovni ucty bezne clovek nemel.
Takze asi tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď koukám na ten ceník SIPO a nestačím se divit, jak je to složitý a drahý produkt pro obě strany https://www.ceskaposta.cz/documents/10180/7274557/Cenik-SIPO-oznameni-zmen.pdf - tedy v porovnání s elektronickým bankovnictvím. Teď když to vztáhnu k tomu, jak zde někdo občas řeší, kolik žere modem elektřiny ... 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice už se tu k této problematice vyjádřilo mnoho uživatelů, ale nedá mi to se taky vyjádřit. Uživatelem SIPO jsem více než 30 let, účet v bance mám taky více než 30 let, platební kartu 27 let a internetové bankovnictví více než 20 let, když většina lidí ani nevěděla, co je internet. SIPO mělo výhodu, že člověk nedostával plno složenek s různými splatnostmi a stačilo jednou měsíčně zaplatit jednu složenku. Nemám zkušenost, jak funguje, pokud má člověk nastaveno několik inkas a přejde k jiné bance, jestli nová banka opravdu rychle a spolehlivě převede všechny inkasa a dá včas informace všem dodavatelům. Moje úplně čerstvá zkušenost je dost smutná. Před měsícem jsem si u plynárny nastavil, že mi mají přeplatek započítat do záloh v dalším období. Před dvěma dny mi přišla složenka, že si mám na poště vyzvednout 240 Kč přeplatek, tak jsem na plynárny volal a dozvěděl jsem se, že ještě můj požadavek nezpracovali a že se to promítne až do vyúčtování za rok ! O pružnosti a spolehlivosti bank ani psát nebudu. Jen poznamenám, že doba, kdy si banky účtovali poplatky za každou odchozí platbu, není moc vzdálená. A mladé lidi by možná překvapilo, kolik lidí funguje tak, že když jim přijde výplata na účet, tak všechny peníze vyberou. Pracoval jsem mnoho let v autorizačním centru platebních karet, tak jsem to měl přímo před sebou.

  • Internet 300
  • -
  • TV Start
  • Wifi Modem Compal
  • Praha 10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I za komoušů od 70 let byly poměrně běžné sporožirové účty a z nich šlo třeba SIPO platit v pohodě. Stejně tak nebyl většinou problém si nechat posílat výplatu na sporožiro. V rodinách se velmi často praktikovalo, že výplata jednoho z manželů šla na sporožiro a z něho se platilo právě SIPO, zatímco výplata druhého z manželů zůstala v cash podobě na běžný provoz.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Ano, vim, sam jsem samozrejme taky se sporozirem zacinal.
Jenze ten ucet byl treba lidem na vesnici dost k prdu, kdyz veskery bezny 'platebni styk' probihal v hotovosti, zejo. A to plati do jiste miry na tech vesnicich dodnes, proto taky ta praxe "po vyplate vsechno vybrat", kterou popisuje petrsmet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...