Přejít na obsah

Inkaso


Návštěvník JanaPušková93

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...

Ahoj, já se omluvám, jestli je to OT, ale podle obsahu threadu asi ani ne... 😀
Tahle problematika kolem sipo a "normálního" inkasa z účtu mě trochu zajímá, já totiž nikdy nepochopil, k čemu to SIPO je, resp. si jenom pamatuju, že prababička takhle chodívala platit "inkaso" na poštu, což bylo teda asi to sipo, pokud se tomu tak před 30 lety už říkalo. Já když jsem začal chodit do práce a zakládal jsem si účet v bance, tak jsem objevil možnost inkasa z bankovního účtu, což mi od začátku přijde naprosto logické, jednoduché a efektivní. K sipo jsem se tak nikdy nedostal a  ani jsem moc nechápal, proč bych měl do plateb tahat Českou poštu.

Zkrátka mě zajímá, jestli je to nějaká generační věc (mě je 36), nebo má sipo nějaké výhody oproti inkasu z účtu, o kterých nevím, nebo jsou lidi spokojenější, když jim přijde do schránky papírek 🙂
Moc děkuji za případné odpovědi.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Vodafone station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhody nema. Spis nevyhody - vsechnny zmeny a upravy se musi resit na prepazce. Ja byl na poste resit pri koupi bytu poplatek CT a CRo a tam mi vecpali primo i sipo, tak jsem ho zalozil. Na CEZu a Innogy se me jen zaptali na spojovaci cislo Sipa a vse se zaridilo. 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MartinW Dle mě je to generační věc daná dobou. Dříve žádné elektronické bankovnictví nebylo, spousta lidí (převážně starších než Vy), se bojí internetu, internetového bankovnictví a platbám na internetu. Nebo nemají bankovní účet vůbec. SIPO mají, jsou na něj zvyknutí, a tak jim to vyhovuje. Plus to, že většina poskytovatelů služeb tento typ placení podporuje. Stačí jim nahlásit spojovací číslo a o více se v uvozovkách nestarat. Možná byly doby, kdy se nevyplatilo díky poplatkům mít bankovní účet na tento typ plateb, ale dnes je SIPO zbytečný výdaj navíc. Ono SIPO má i sociální rozměr, přinese jim někdo fyzicky ten papírek, poté s ním fyzicky jdou na pobočku, kde se potkají minimálně s paní na přepážce, projdou se ... 🙂 To, co naprosto nechápu je, že má někdo SIPO a platí ho v bankovnictví. Navíc bankovnictví nabízí lepší správu inkasa, dají se nastavit limity atp. Jo, inkaso z účtu se strhává hned jak si poskytovatel požádá, takže když máte někde blbé zúčtovací období, tak se vám platby strhávají těsně před výplatou, a to tam zrovna potřebný obnos nemusí být či vám po odejití platby na účtu nezbude dost peněz na živobytí do konce měsíce.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moji rodiče měli SIPO, a já, když jsem si pořizoval první můj vlastní byt v roce 1984, tak jsem všechno hodil na SIPO, protože jinak to ani nešlo. To mám dodnes. Mám tam kabelovku, elektriku, plyn, nájem....

Na poštu s tím nechodím. Naopak, jednou za měsíc mě pošťačka do kaslíku hodí výpis SIPO.  Ono to vlastně funguje jako trvalý příkaz z bankovního účtu. Tam také s ničím nechodíte do banky. Těch způsobů placení přes SIPO je víc. Já mám ten nejpohodlnější. 

Internetu se nebojím, počítačů také ne (to mě živí ještě od dob, kdy u nás existovaly tzv. průmyslové počítače - ty byste si do bytu fakt nainstalovat nechtěli). A dokonce, světe div se, používám i inetové bankovnictví., a štosy papírových bankovek fakt u mě nenajdete.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam 38, reguji na to ze tazatel podal ze ma 36. Ale asi je to tim, ze jsem znal SIPO u rodicu, babicek a neprislo mi to divne. Sestra ma 33 a SIPO si zavedla taky zcela automaticky. 

Ale ja mam souhlas s inkasem SIPA a chodi mi vypis emailem. 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Ja mam SIPO taky od doby, kdy mnozi zdejsi diskutujici jeste nebyli na svete... a drzim se hesla "Kdyz to funguje, tak proc to menit?".
Proc bych to mel, jen kvuli tomu, ze v bankach - po X letech, kdy to neslo! - konecne zavedli moznost inkasa z uctu, slozite rusit, odhlasovat a menit, kdyz to proste FUNGUJE?
Samozrejme, ze na zadnou pobocku s nicim nechodim, neni to vubec potreba! Vsechno potrebne lze vyridit elektronicky.

Popravde jsem nenasel zadnou uzasnou vyhodu inkasa z uctu, kvuli ktere bych to mel menit... Platim tim vlastne same pevne castky (zalohy na elektriku, televizi, atd.), takze nejake limity me nezajimaji.
A vyhodou je, ze platba SIPO se automaticky opakuje po par dnech, kdyz na uctu neni dost penez v zuctovaci den - napr. pravidelne se uctuje 10. v mesici a kdyz to neprojde, 20. je dalsi pokus. (Mozna to zalezi na bance, mozna jde podobna vec nastavit i u inkasa z uctu... nevim...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...