Jump to content

VTV chyba WT1807 a MG007

Haluska
 Share

Recommended Posts

Jako jo, UPC nebylo úplně bezchybnatý, ale tak nějak fungovalo a asi na něj budu opravdu rád vzpomínat. U PC mám profi 144 Hz monitor, připojený přes DVI-DL a kolem další 3 náhledové monitory přes HDMI. Když jsem chtěl sledovat Horizon TV, musel jsem snížit frekvenci hlavního monitoru na 120 Hz, jinak začal po spuštění videa zrnit obraz a já neviděl nic (kvůli nějakým nesmyslným ochranám). Možná trochu otravná věc, ale dala se zautomatizovat a postupem času už jsem to vůbec neřešil. U všech ostatních TV po bytě, mám čtyřkový Raspberrka s Androidem, na kterých Horizon TV běžela skvěle!

Ale....psalo se úterý, 23.11.2021 a najednou mi přišla SMS, že jsem plně přešel pod Vodafone. A tak to všechno začalo. První co jsem měl po ruce, byl telefon. Stáhnul jsem si teda Vodafone TV appku, přihlásil a tetelil jsem se blahem z toho, jak je appka oproti Horizon TV krásná, dokonce se i spustil kanál, který jsem si zvolil. Teď zpětně? Neuvěřitelný!

Problém nastal až ve chvíli, kdy jsem sedl k PC. Přešel jsem na web VTV, spustil kanál, 3 sekundy a chyba WT1807. V tu chvíli jsem ještě netušil, jak moc velký problém to je. Na tomhle fóru jsem zjistil, že se jedná o podobný problém jako u Horizon TV - nepodpora/špatná podpora připojení přes DVI. OK, to je roztomilý, ale proč se video nespustí ani na monitorech připojených přes HDMI? Nepochopím. Napadlo mě tedy, že zkusím stáhnout appku do Android emulátoru Bluestacks. Spustím jí - chyba MG007. V tu chvíli už mi docela začalo cukat oko. Zkoušel jsem snad vše a nic. Dospěl jsem tedy k závěru, že aktuálně se na svém PC na TV nepodívám.

Pár hodin na to jsem se přemístil do postele. Zapnul jsem TV, s ní se zapl i Android na Raspberry. Stáhnu aplikaci, spustím, chyba MG007. To už jsem byl teda naštvanej fakt řádně a situaci zachránil jen domácí archiv na NASu a knihovna v KODI. 
Dneska, po 2 dnech jsem se k tomu všemu vrátil a ne. Opravdu nejsem schopný spustit VTV nikde v domácnosti, kde Horizon TV fungoval úplně skvěle.

A teď ještě další, spojitý problém. Jedné firmě jsem upravoval a nastavoval Raspberrka právě na Horizon TV. Ti to dál prodávali zákazníkům, kteří po bytech/barácích nechtěli prehistorické coax rozvody. Dle počtu zařízení se může jednat o stovky zákazníků/smluv, ale to já aktuálně nevím.

Takže se ptám. Je toto konečný stav? Je možné, že se situace zlepší? Budete pořád tak lpět na nesmyslných ochranách, který se stejně dají obejít? Já jen, že dnes už jsou levnější a spolehlivější služby, tak jestli mám (a s tím i další kupa lidí) čekat, nebo rovnou přejít, stejně jako jsem to udělal před několika lety s vaším mobilním tarifem. 

• Agree 1
  • 300 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • exUPC router
  • Pardubice

• Slamb changed the title to VTV chyba WT1807 a MG007

2 Haluska: Možná, asi, kdoví - když DVI konektor vyškubneš z počítače, tak se ti to možná, asi, kdoví rozjede na monitoru připojeném via HDMI. Alespoň u mě to tak je, prosté vypnutí monitoru nestačí, co kdybys i tak nějak loupil, že jo...

• 300 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • VF krabka, modem bílej, nastojato
  • Praha Žižkov

Jednak se dívám na to své "neš" 😞 a ohledně kabelů - v principu souhlasím co píšeš. Co je výhodnější pro providera nedokážu posoudit. Jen koax mi prostě nikdy nepřirostl k srdci. Ať už po mechanické stránce, tak po stránce nastavení, případně použití koncových zařízení.  Tím bych to raději uzavřel, nějak nedokážu oponovat nebo porovnávat oba systémy. Zkrátka raději někde natáhnu kus UTPčka, než koaxu. Pokud bych si mohl vybrat, metaliku bych úplně opustil a raději bych optiku až ke svému zařízení.

• Jiná služba
  • -
  • -
  • Bridge
  • Brno

Upřímně já nechápu jak někdo může úplně nahradit spolehlivé a bezvýpadkové vysílání přes DVB-C po koaxu, výrazně méně spolehlivým a méně kvalitním internetovým vysíláním přes OTT v podobě aplikace Horizon Go, nebo Vodafone TV.

Podle mě je nejlepší kombinace obojího, na živé vysílání jet po koaxu přes DVB-C a na zpětné zhlédnutí, videotéku a podobně používat OTT služby.

• 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox, CA modul
  • Brno