Přejít na obsah

Změna dymanic IP


Návštěvník epxteku

Doporučené příspěvky

Návštěvník epxteku

Dobrý den,

Mám doma optiku s dynamickou IP modem exUPC internet Vodafone Station

Hledám nějaký efektivní způsob jak změnit IP. Jelikož se jedná o dynamickou IP, měla by se změnit po restartovaní modemu.
Což se ovšem v 95% případu nestane. Hledal jsem nějáke nastavení v Můj Vodafone ale nic jsem nenašel.

Předem děkuji za odpověď a rady.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte doma optiku.

Dynamická IP se téměř nemění po restartu modemu. V případě bridge mode a vlastního routeru se mění s každým restartem routeru (ne modemu).

Někdo na fóru psal, že údajně delší odpojení modemu od sítě a znovuzapojení může vyvolat změnu IP.

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Praha 7
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z mé zkušenosti se IP adresa nemění. Záleží na tom, jak máš nastavený lease time. Já mám nastavený lease time na čtyřiadvacet hodin přičemž když jsem měl vypnutý modem po celou tuto dobu, tak se IP adresa stejně nezměnila. (Není to pravidlem). 

Sám bych rád věděl jak to funguje, jelikož sám nerozumím celé funkcionalitě. Nemluvně o tom, že každý má lease time nastaven jinak...

 

Nýbrž jak už zde někdo avizoval. Nejefektivnější způsob je přepnout modem do režimu bridge a následně si za modem dát vlastní zařízení. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu se zeptat na důvod změny IP? Pokud je s ní nějaký problém, je třeba to řešit, většinou se to netýká jen jedné adresy, ale přiřazeného rozsahu. Změna o pár posledních čísel by nemusela nic řešit. Jinak ano, pokud na 24h odpojíte modem od elektriky, je dost velká šance, že se IP změní.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na tom, jak je nastavený lease time a zda-li se IP adresa uchytí někde jinde. Každá lokace má svoje IP adresy... Když je modem vypnutý na čtyřiadvacet hodin a lease time je nastaven na tu danou dobu, tak by se IP adresa změnit měla. Ale není to povinnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máte modem a v režimu bridge a vlastní router tak to není problém, ale pokud je pouze k dispozici modem od Vodafonu režimu router, který má integrovaný router tak, změna Mac adresy není možná, jediná možnost je prostě modem odpojit na co nejdelší dobu od napájení a doufat že pak dostane jinou IP adresu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou tři možnosti...

 

1) Zakoupit si vlastní router.

2) Dát modem do režimu bridge, a na pc si změnit mac adresu síťovky. (Modem musí být připojen přes kabel, jelikož WiFi nebude fungovat).

3) Odpojit modem od elektřiny na alespoň čtyřiadvacet hodin a doufat, že se IP adresa zachytí někde jinde a modem si přivlastní novou.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...