Přejít na obsah

Výměna modemu cisco EPC 3925


Návštěvník JARDA

Doporučené příspěvky

Návštěvník JARDA

Mám od UPC zakoupený modem cisco EPC 3925, a to od roku 2012. Modem jede na 300 Mbps napřímo přes kabel. Jelikož v domě požívám Wifi, které mi na počítači signalizuje jen rychlost cca 30 Mbps, potřeboval bych nový výkonnější modem, aby se mi rychlost wifi zvýšila. Má někdo s možnou výměnou modemu zkušenosti. Jaký je při výměně modemu postup u vodafonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontaktuj Vodafone a požádej si o výměnu modemu, s tím že ten tvůj současný již nemá dostačující rychlost dle tvého tarifu, rychlost wi-fi ani nezmiňuj, ten modem už je opravdu technicky zastaralý a pokud vím tak zvládne routovat pouze nějakých 150 Mbit, takže tvůj požadavek bude určitě oprávněný a stejně při migraci tvého účtu do Vodafone v systémů by ti ho zcela jistě vyměnili.

Jenom tedy počítej s tím že nový modem který dostaneš již nelze koupit ale mít ho pouze za měsíční pronájem 70kč.

Další varianta je ještě koupit nějaký použitý modem Compal CH7465 (bílý) a vyhnout se tak pravidelnému měsíčnímu poplatku, na bazaru se ještě objevují za cenu okolo 1000Kč, nicméně to lze udělat pouze za předpokladu že si ještě nebyl nebo v brzké době nebudeš migrovat do Vodafone systémů, protože po migraci to již není možné

 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JARDA

Tomu rozumím, ale nebylo by řešením třeba fyzické propojení  stávajícího modemu cisco s modernějším a silnějším modemem, který by provedl zesílení wifi signálu modemu cisco , který jinak přes kabel dává 300 Mbps.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Cisco je zastaralý. Nejen, že má slabý HW, ale třeba umí jen ladit 8 po sobě jdoucích kanálů. A další nevýhody. Rozhodně bych už nedělal investici ke stávajícímu modemu. Nejdříve bych modem vyměnil a až poté přemýšlel, zda potřebuji a chci něco navíc a investovat do toho. Ať Compal, tak Arris mají lepší antény a tím i lepší dosah WiFi. Ale WiFi v husté zástavbě je většinou věc tak nestálá a proměnlivá, že se hrozně divím, že na ni všichni tak lpí pro využití pro PC (či NTB). Ale také mě v Praze v bytě štvalo, když jsem měl na mobilu špatný signál na WC / v koupelně 😄

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi povídejte, kdysi jsem se strašně divil, že cca 4m od routeru na WC mám 2 čárky na Wifi. ( kanál pečlivě hlídán aby okolo bylo co nejmíň sousedů )

Až když jsem dělal rekonstrukci, tak jsem viděl tu jednu stěnu, armatura a ještě pletivo takže taková faradayova klec 😄  I signál operátorů tam má namále.

Upraveno uživatelem Sparrow
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...