Přejít na obsah

CA modul od Vodafonu


alnagon
Přejít na řešení Vyřešil Marek-26,

Doporučené příspěvky

@ retron Mám 4 CA moduly se 4 kartami a u všech bylo naprosto jasné upozornění, že je karta majetkem operátora a platil jsem zálohu 200 Kč / karta. Takže dost pochybuji, že takto nevrácená karta, kterou si někdo koupí kdesi v bazaru, mu bude operátorem jen tak aktivována. Možná v případě, kdy je karta stále funkční a dojde k převodu smlouvy na jinou osobu, ale určitě ne nějaká nevrácená levárna (a navíc za nevrácenou kartu je i nějaká smluvní sankce, takže to operátor zcela jistě nehodí za hlavu a plný radosti hned neaktivuje někomu dalšímu).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano přístupová karta je majetkem operátora, ale když jí někdo hned nevrátí a rovnou prodá i s modulem, tak se nic neděje a naopak operátorovi tím ušetří práci, takhle to bývalo v podstatě co pamatuju.

A kdo ví jak to teď vlastně je, jestli operátor ještě vůbec ty karty chce vracet, když nové set-top boxy už jsou bezkartové.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když ji zákazník nevrátí, tak po něm operátor vrácení vymáhá a případně i sankce. Že by přistoupil na praktiky, že se nevrácené karty budou jen tak šmelit přes bazary, o tom silně pochybuji. Ale mohu se mýlit, to je jasné :D
Navracení karet je pochopitelně úplná pitomost, protože nová karta stojí pár kaček a hlavně je jistota, že nebude těsně před smrtí (ohudlané kontakty, případně jiné mechanické poškození, což bývá u ojetých karet obvyklé). Tato praktika se datuje už od dob UPC a sat-operátora UPC Direct, kdy toto vymyslela nějaká "moudrá" hlava kdesi v cizině, která zjevně vůbec nevěděla, která bije...
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Novy, vydany zaprve uz Vodafonem a zadruhe primo tobe, ano... Rec byla o cizi bazarovce, tj. zaprve vydane jeste UPC a zadruhe vydane pro nekoho jineho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 15 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

ohudlané kontakty, případně jiné mechanické poškození, což bývá u ojetých karet obvyklé

To by me hodne zajimalo, jak se to tak muze stat... co s tim ti lidi delaji...
Mne pripada jedine logicke pouziti "novou kartu zastrcim do modulu, ten do TV a hotovo... od te doby uz neni treba na nic z toho vubec sahat".
Ja jsem na kartu za 10 let ani nesahnul. A za tu dobu jsem jednou jedinkrat vytahl cely modul i s kartou z TV, kdyz sla TV do opravy. Pak jsem tam zase modul zastrcil a uz se na nej zase par roku jenom vzadu v TV práší...

To jako maji lidi potrebu vytahovat kartu pokazdy kdyz se blizi bourka (protoze co kdyby uhodil blesk, táto...), nebo co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stane se to snadno, třeba dítka karty rády vytahují nebo lidé používají ten CA modul střídavě ve víc zařízeních a manipulují při tom i s kartou. U mě by to třeba bylo také z důvodu, že TV má jenom jeden CI slot a pokud používám VF i Skylink (ten hlavně pro SK programy), tak se přehazování nevyhnu (tedy samozřejmě vyhnu pomocí externího přijímače pro jednu z uvedených služeb).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Kakes napsal:

Jsem převeden do Vodafone, objednal jsem si CA modul. Druhý den ho přivezli za 70.-Kč pronájem a normálně funguje.

Jé tak to je super, já to řešil před půl rokem a to tam na mě všichni koukali jak na blbce 😄 Díky za info, ověřoval jsem si teď u VF a prý to fakt jde (ne že bych Vám nevěřil, spíš jsem se potřeboval ujistit že o tom ví i lidi ve Vodafonu... 🙂 )

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Vodafone station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...