Přejít na obsah

nedostupné DNS


Návštěvník LukasCervenka

Doporučené příspěvky

Návštěvník LukasCervenka

Krásný den, již několik dní eviduji na routeru nedostupné dns, reším to workaroundem že si na koncových stanicích nastavím pevné DNS google či cloudflare, ale co nelze řešit je manželky notebook(bankovní sektor) tudíž tam nelze nastavit svoje DNS záznamy. Mám tento modem : Compal CH7465LG a v administraci jsem zjistil že nelze si nastavit na tomto modemu svoje vlastní DNS. Modem jsem již zkoušel dát do továrního nastavení, kde mám pocit že to chvilku fungovalo (cca půl dne) pak mi počítače začli házet chybu připojení (když sem opět nastavil jiná než výchozí DNS tak internet běžel v pohodě. 

Moje otázka zní je to nějaký plošný problém, ačkoliv přátele co mají tento modem a vaše služby nic neevidují?  Popřípadě mohlo se stát že tento modem má nějaký porouchaný DNS modul?  
Co mě zajímá jak toto opravit, zatím si nechci kupovat vlastní router, rád bych to nějak vyřešil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ani factory reset nepomohl, teoreticky by mohla pomoct vymena modemu (i kdyz bych tomu moc sanci nedaval), zkuste ho reklamovat. Pokud to neni moznost/nepomohlo by to, pak jedine vlastni router, dneska uz se daji sehnat za par stovek takove, ktere se Compalu vyrovnaji ve spolehlivosti wifi a prekonaji ho v dostupnych funkcich.

  • 4G LTE
  • -
  • -
  • Huawei B2368-66
  • JMK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dost neobvyklá závada, nevzpomínám si že by tady někdo něco takového řešil, s DNS operátora obvykle nebývají nějaké problémy,

Zkus ještě udělat restart modemu, klasickým na chvíli odpojením od elektrického napájení a pokud to nepomůže, tak kontaktuj Vodafone.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to já dávám přednost dns od googlu a cloudflaru už spoustu let, protože takový obří internetový firmy by to mohly mít rychlost a bezpečnost vychytanou líp než isp 🤔 a hlavně když dojde k výpadkům u googlu nebo cloudflaru, tak je toho hned plnej internet než třeba v případě nějakýho konkrétního poskytovatele v určitym regionu

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník xbeda

Možná by bylo dobré upřesnit které DNS jsou nedostupné. VF jich provozuje více.

Na konci léta jsem zaznamenal změnu v modemu z DNS 213.46.172.xx, které podle RIPE patří Liberty Global na adresy které jsou VF CZ.

Je možné že ty původní již vypínají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...