Přejít na obsah

Nastavení routeru prosím pomoc


Ewtis
Přejít na řešení Vyřešil janmichaelvincent,

Doporučené příspěvky

no já to čet, ale to bude problém u provozovatele serverů, na ty uváděný ip adresy mám přes traceroute stabilně ping 170 ms 😄 ve hře to snad nebude až tak hrozný, ale nejspíš to taky nebude žádná sláva, s tim toho ale moc nadělat nepude, pokud se teda nechceš stěhovat v rámci světa 🤭

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Řešení
před 15 minutami, Slamb napsal:

přes 900 Mb/s na wifi je slušnej hukot 🤭👍 ping by teda moh bejt malinko lepší, ale jestli 5 nebo 11, to je asi vcelku jedno, hlavně aby to tak valilo bez větších výkyvů

Předpokládám, že to je WiFi 6 (802.11ax) a pravděpodobně i 160 MHz šířka kanálu. Já jsem doma na Asus RT-AX86U naměřil vzduchem 1400 Mbps mezi NAS serverem na lokální síti a notebookem s Intel AX201 kartou (router má 2.5 Gbps ethernet port).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, janmichaelvincent napsal:

Předpokládám, že to je WiFi 6 (802.11ax) a pravděpodobně i 160 MHz šířka kanálu. Já jsem doma na Asus RT-AX86U naměřil vzduchem 1400 Mbps mezi NAS serverem na lokální síti a notebookem s Intel AX201 kartou (router má 2.5 Gbps ethernet port).

No právě takže dam 120 tam iphone 13 pro max nevidi wifi 5ghz musim to mit na 80 nwm proč

před 18 minutami, Slamb napsal:

měli by dávat na výběr i modemy s nějakou takovou přesvištěnou wifi, aby nebyl potřeba extra router 😕 to by pak bylo zajímavý třeba i za tu stovku měsíčně

To ano souhlasim stebou to je muj 5 router už furt hledal jsem dobre řešeni

před 2 minutami, janmichaelvincent napsal:

@Slamb Jo, jenže by tam byl opět vykuchaný firmware, ve kterém nejde nic nastavit. Na Asusu mám ssh přístup a dokonce je firmware open source, takže lze flashnout modifikovanou verzi s extra funkcemi (https://www.asuswrt-merlin.net/)

Děkuju za radu ale nemám jak to udělat nemám doma žadnej PC

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • -
  • Vodafon station
  • Karlovy Vary
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...