Přejít na obsah

Propojení VTV Boxu a Premium VTV Boxu s domácím kinem.


Návštěvník zdenek.pce

Doporučené příspěvky

Návštěvník zdenek.pce

Velkým problémem je to, že u výše uvedených STB nelze propojit s domácím kinem, které je snad dnes již standardem. U předešlých STB od UPC nebo typ Kaon od firmy Lica problém nebyl, protože měly digitální audio výstup. Lze to nějakým způsobem řešit jako např. HDMI rozbočovačem (jeden HDMI do TV a druhý HDMI do domácího kina? Máte někdo zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dymytry1

VTVéčko bych připojil k  skrz HDMI do TV (jinak to nejde, až na redukci a to je prasárna - digital na analog) a zvuk distribuoval z TV - buď skrze optiku jako to šlo u Kaonů a Dawnů - nebo skrze sluchátkový výstup a přenastavit si nastavení v TV aby řídilo hlasitost jen kino. Je to nejlepší řešení oproti původním boxům, ale hodně lidí neví jak na to.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vodafone box mám zapojený přes HDMI normálně do receiveru Onkyo a z Onkya zase dalším HDMI do TV. V TV mám zakázaný zvuk a přehrávám ho úplně normálně přes Onkyo receiver. Není s tím žádný problém z funkčního hlediska. Jediný problém je, ale podle mě z pohledu fungování domácího kina docela zásadní, že se na rozdíl od předchozí UPC HD DVR mediaboxu (cihly) nedetekuje automaticky Dolby Digital zvuk, pokud je k dispozici (speciálně na stanicích ČT). Postě hraje jen to, co máte nastavené ve Vodafone boxu. Pokud chcete Dolby Digital, musíte si zjistit třeba na webu ČT, jestli je pořád opravdu v nativním DD vysílán, protože tato informace nikde v EPG ani jinde není, a potom vybrat metodou pokus omyl zvukovou stopu. Protože v nastavení jazyku pro daný pořad není DD nijak specifikovaný. Jen tam jen třeba 3x "Čeština", kde jedna stopa je třeba úplně hluchá, a potom "Výchozí jazyk", který ale může být třeba anglická stopa. Problém totiž je, že jedna z těch českých stop je totiž stále s příznakem Dolby Digital 2.0, i když nativně tomu tak vůbec není (o 5.1 ani nemluvě). To znamená, že zvuk hraje, ale centrál je hluchý. Vokály tak jdou z levého a pravého repra, takže nepřirozené, nepříjemné. S UPC boxem se toto nedělo, receiver mi automaticky přepnul zvuk do Dolby Digital, pokud tak byl pořad vysílán, aniž bych na cokoliv šahal. A pokud zvuková stopa dál už v DD nebyla, opět mi to přepnulo zpět na Stereo (resp. Dolby Pro Logic v receiveru). Takže pořád jsem měl vokály z centrálního repro. Ať už z nativního 5.1 nebo přes Prologic ze Sterea (pokud bylo nativně 2.0, tak pak samozřejmě ne). S Vodafone boxem se mi nic takového nastavit nepodařilo a upřímně, už jsem to vzdal...

  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Vodafone TV STB
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Výborně, takže další "vylepšení". Nevím, kdy se tak událo, muselo to být teď někdy nedávno, ale už nejde přepnout ani na stereo... 😞 Obě jazykové stopy  Čeština na ČT1 i ČT2 (jiné ČT stanice jsem raději ani nezkoušel) jsou natvrdo nastavené na DD 5.1 (možná i DD 2.0, nevím, v momentu testování tomu tak ale nebylo). Třetí jazyková stopa Původní znění je sice Stereo, ale je použitelná jen u českých pořadů. Jakmile je tam opravdu původní jazyková stopa (angličtina, němčina apod.), tak si jednoduše stereo a pro něj Dolby Pro Logic do všech repro prostě nepustíte. Hlavně kvůli centrálnímu repro a dialogům. Jedině jít do hlavního nastavení a tam zapnout Stereo natvrdo. Jenže pak zase nepojede Dolby Digital vůbec, ani u pořadů, které ho mají, pokud ho zase přes hlavní nastavení nezapnete. Ideální... 😞 Stačí pořad (film, dokument) s původní jazykovou stopou, který není vysílán v Dolby Digital, a to je valná většina, a hlas z centrálu neuslyšíme. To je fakt na palici. Jsem normálně tolerantní, ale kluci, když to neumíte, tak to snad raději nedělejte. Fakt jsem už nakrklý. Něco, co fungovalo u UPC, rozbijete, ale pořád tam bylo jakž takž nějaké řešení. Jenže i to se vám podařilo rozbít. Fakt tleskám... 😞

  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Vodafone TV STB
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...