Přejít na obsah

Dostupnost zařízení s IPv6 z internetu


antees

Doporučené příspěvky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda mi někdo může poradit kde dělám chybu. Využívám Vodafone internet přes kabelovku s modemem VF station. Modem dostává IPv6 a pak také přiděluje IPv6 adresy ostatním zařízením v síti. Chci si pořídit NAS, který bude přístupný i z internetu, tak jsem dnes chtěl zkusit, zda je i můj PC dostupný z internetu. Z internetu ovšem dostupný není. Domníval jsem se, že když má IPv6, tak se na něj půjde normálně přímo připojit, jelikož podle toho co jsem pochopil, tak u IPv6 není důvod používat NAT a zařízení tak jsou přímo dostupná z internetu. Nejdříve jsem tedy zkusil v PC vypnout firewall, jestli náhodou není nějak špatně nastavený, ale to nepomohlo. Dále jsem v nastavení VF station v záložce "Internet" našel "Vystavení IPv6 adresy koncového zařízení do internetu" a zkusil nastavit pro můj PC, bohužel stále to nefungovalo. Netuším kde by tedy mohla být chyba. Za jakoukoliv pomoc budu vděčný.

 

Děkuji.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel už jsem v systémech Vodafone.

Nakonec byl problém ve Firewallu VF Station. Ikdyž bylo nastavené "Vystavení IPv6 adresy do internetu" tak to firewall blokoval. Po vypnutí firewallu na modemu to funguje perfektně. Bohužel firewall se automaticky zapíná po 24h a není zde možnost jakkoliv nastavovat pravidla... Zkusím napsat na VF, jestli nejde alespoň dynamická veřejná IPv4, ale podle toho co jsem četl, tak to zřejmě nepůjde.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...