Přejít na obsah

Pixel 6 a podpora 5G a VoLTE ?


Návštěvník macakj
Přejít na řešení Vyřešil Ondra - Vodafone,

Doporučené příspěvky

@Marek-26 Kdyby to Google řešil pro všechny Android telefony centrálně (a konfigurace pro jednotlivé operátory by byla oddělená od samotného OS, jako to má Apple), tak tím nevyřeší jenom Pixely, které se tu neprodávají, ale i hromadu telefonů, které se tu prodávají a doteď neumí u našich operátorů VoLTE. Vedlejší efekt by pak bylo i funkční 5G na Pixelech

Upraveno uživatelem MekliCZ
  • 4G LTE
  • -
  • -
  • Huawei B2368-66
  • JMK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tady Android dojíždí na svou roztříštěnost, že si ho každý může upravit, jak chce. Google o tom problému ví, a ne moc úspěšně ho řeší. Stačí se podívat na delay od vydání patche Androidu a mezi vydanými aktualizacemi jednotlivými výrobci / operátory.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Fuzo

Bohužel pro Google je náš trh poněkud malý a nezajímavý. I když jsem majitelem Pixelu 5, a předtím Pixel3, tak do dalšího už nemůžu jít. Pokaždé když mi spadne signál na EDGE a kolegovi naskočí 5G, tak bych nejraději ten svůj krám fláknul o zem 😞 . Tak že uvažuju o změně značky a možná to bude i jabko. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník Jakub Pekař

Podle dokumentace AOSP už od verze 6 umožňuje operátorům nastavit si Carrier Config sami skrze ověřenou aplikaci. https://source.android.com/devices/tech/config/carrier

Google dokonce umožňuje operátorům upravovat si Carrier Config přímo v AOSP projektu: https://source.android.com/devices/tech/config/update

 

Nebylo by pro Vodafone jednodušší integrovat aktuální konfigurace přímo do AOSP namísto spoléhání na to, že se se všemi výrobci domluví? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče
  • Řešení

Hezký den, stejné téma se řešilo také v https://www.techforum.cz/topic/60689-podpora-5g-sítí-na-zařízeních-pixel-6-a-pixel-6-pro/#comment-450791. Vyjádření, na které odkaz vede, je stále platné, takže jinou odpověď vám dát nemůžu.

 

Citovat

 Jako operátor můžeme podporu zajistit / zaručit na telefonech, které máme v nabídce. Pokud jsme telefon nikdy nenabízeli, nemáme na obsah jeho firmwaru vliv a je jen na výrobci, jestli se rozhodne přidat podporu pro naši síť do firmwaru telefonu. Takže konkrétně pro Pixel 6 (Pro) to nedokážeme ovlivnit a nemůžeme fungování 5G / VoLTE zaručit.

 

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, dle mého je obecně podpora 5g problém.

Můj mobil (LG Velvet) v tomto dosti pokulhává.

Byl marketovaný jako 5g, ukázalo se ale, že 5g v ČR neumí. O to hůř, neumí ani VOLTE. (mám o2)

To je celkem zlé, jelikož když jsem mimo wifi a někomu volám, třeba si chci dohledat údaje z mailu atd. , mám smůlu, jelikož při hovoru je mobil v gsm a data nefungují.

 

Takže musím říct, že zavolám zpět, vygooglit a až potom informaci sdělit.

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má to ovšem tu nevýhodu, že při volání přes VoIP a současném příchozím hovoru přes GSM ten VoIP hovor spadne. Tytam jsou doby, kdy měl Android vestavěného SIP klienta a VoIP šlo používat stejně jako GSM. Dneska je to už jenom taková okrajovka přes aplikace třetích stran.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...