Přejít na obsah

Televize Vodafone, Wi-Fi O2


Návštěvník czech316

Doporučené příspěvky

Návštěvník czech316

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je možné mít 1 router na Wi-Fi a TV od Vodafone a k němu připojený druhý od O2, popř. jak by to bylo s cenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

internet a tv od vodafonu a k tomu od o2 co? 🤔

přes jeden modem může jít jenom jeden internet, ale televizí můžeš mít, kolik chceš a od koho chceš 🤔

pokud by byl internet od o2 a k tomu televize od vodafonu, tak tam hlavně nebude žádná sleva na víc služeb, takže všechno za plnou

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bys upřesnit z jakého důvodu takové řešení potřebuješ, jestli ti jde o větší nabídku televizních služeb, nebo rychlejší internet... a také přes jakou technologií máš připojený internet, DSL, HFC (koaxiální kabel), optika, vzduchem...

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Routery s možností Dual WAN samozřejmě existují, ovšem jejich použití jde obvykle mimo běžného domácího usera a využití je spíš ve firmách, kde se takto řeší třeba záložní konektivita.
Jinak u některých Dual WAN routerů to funguje i tak, že primární konektivita jde přes RJ45 (WAN) a sekundární přes USB (např. LTE modem nebo mobil s Androidem a povoleným USB tethering).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokusím se to rozklíčovat - hlavně pro sebe: můžu tedy mít internet od Vodafone a tv od O2?
Pokud ano, potom můžu k tomu mít i tv od VF?
Můj laický pohled: dva kabely (F) ze zdi - jeden CATV do krabičky Vodafone, druhý do modemu/routeru a z něj  síťový kabel do zařízení stávajících a další do zařízení O2.
Je to tak, nebo fantazíruju? :-)

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zásadě, pokud máš do bytu nataženy i dráty od tel. linky O2, tak po nich můžeš mít i jejich net + TV.

Třeba já mám v bytě jak kabely od O2 (kdysi byl ADSL + tel. linka), pak mám bývalé UPC kabel, po kterém mi jede pouze jejich TV a pak mám ještě i optiku na internet od PODY (kde mám i jejich základ TV).

  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník czech316

Máme přípojku pevné linky O2. Máme hlavní routr, ke kterému je připojený jeden další a O2 TV. Šlo by jeden z nich + TV zaměnit za Vadafone?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přípojka pevné linky O2 znamená xDSL neboli současně nelze na této xDSL lince mít nic dalšího (jedině O2 vypovědět a pořídit VF xDSL, ale to nemá valný význam). Jestli je ale kromě xDSL ještě k dispozici kabelovka VF (přes koax. kabel), pak lze mít oboje, tj. jak xDSL od O2, tak i kabelovku od VF.

Jinak ale i s jedním poskytovatelem (tedy stávající O2) není důvod, aby bylo víc routerů, úplně stačí jeden router a zbytek řešit přes switche, AP atd.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...