Přejít na obsah

Compal CH7465 LED diody


Medvěd

Doporučené příspěvky

Potřebuji poradit: vždy po vypnutí Compalu (ať už z důvodů načítání placených programů na Kaonu, nebo prostě po výpadku napájení) a znovuzapnutí se mimo bílé kontrolky na předním panelu dole rozsvítily různobarevně i kontrolky telefonu, wifiny a sítě. Po nějaké době zezelenaly a po další chvíli zhasly úplně, zůstala jen bílá dole.
Po posledním odpojení zůstanou trvale zeleně svítit kontrolní ledky wifiny a sítě (telefon UPC nepoužívám), vše jinak funguje OK. Vyzkoušeno několikrát. Nevíte někdo - svědčí to o něčem co mám začít řešit, nebo o nic nejde a mám předstírat "jakoženic"?
Děkan

Upraveno uživatelem Medvěd
pravopis
  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Byl jsem cca před týdnem převeden z exUPC pod Vodafone, zůstal mi Compal CH7465 bílý (exUPC) a byl mi vyměněn set top box za Vodafone. 

Včera jsem musel vypnout router a po opětovném zapnutí do zásuvky zůstaly trvale svítit zelené šipky na panelu. Kdykoliv předtím vše svítilo jen při bootování routeru a zmizelo a zůstala svítít jen bílá power dioda. Všiml jsem si, že router má nyní nové admin rozhraní - už to není UPC, ale takové šedo-černé Compal. Je možné, že se změnou firmware modemu z exUPC na Vodafone se změnila i logika diod na předním panelu a tak teď budou ty 2 šipky svítit trvale? Nebo jde o nějakou chybu? Internet a TV však jede, tak nevím..

 

děkuji za vysvětlení

router.PNG

IMG_20211031_094524.jpg

  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je přesně ono - po převedení pod VF. A hele, to "nové" rozhraní tam mám taky...
Btw, ten "technik" co v rámci toho měnil Kaon za novou krabičku od VF věděl jen jedno, že nemusí měnit zdroj a lézt k zásuvkám, protože zdroj je stejný (?) jako ten od Kaonu :-)

2 Technikus: A funguje ti do nového rozhraní původní přístup?

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale u mě byl technik cca před týdnem, při návštěvě restartoval i router, ale ten naběhl a fungovat těch několik dnů jak jsem zvyklý - všechny diody a informace zhasly a zůstala svítit jenom bílá power dioda. Během víkendu jsem provedl restart já, resp. vytáhl jsem napájení a po nějaké chvíli ho vrátil, probíhala standardní "blikačka" na panelu, ale zelené šipky na routeru svítí dodnes. Internet i TV běží tak nevím. Popravdě jsem rozhraní routeru od návštěvy technika nezkoušel, nebylo třeba - vše se chovalo a fungovalo jak má a svítilo jen bílé napájení. Třeba se tam nový FW natáhl až mým restartem, ale to bych možná i ten týden nefungoval. Tak jsem z toho trošku jelen.

Funkční služby naštěstí jsou, ale jde mi o zvyklost - vždy vše muselo po správném nabootování zhasnout, nyní zůstanu u šipek. 

 

Ano, do admin rozhraní routeru se i nadále dostávám původním pověřením. 

 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, tenhle přístup jsem používal vždy a použil jsem ho i nyní. Nefunguje. Dělat jiný reset než zapnout/vypnout se mi fakt nechce, nelíbí se mi nutnost vše přenastavovat. A nemám zaručeno, že po nějakém resetu (tenhle) přístup bude fungovat a co potom, že jo. Na VF lajnu se dovolat nedá a TOBi také mlčí :-)

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:-)

A je to. Se změnou rozhraní je nutné jako uživatelské jméno uvést "admin", heslo zůstává stejné. 

Jen pro info:
Tato informace mě stála dvě volání na infolajnu, celkem 48 minut. Poprvé mně velice agresivní operátorka označila za hrubého člověka a praštila mně s telefonem. Vytočila ji informace, že si hovor také nahrávám. Podruhé vše proběhlo naprosto korektně a k mé spokojenosti, pominu-li, že na tuto změnu mě mohl VF upozornit sám a nenutit mě k tomuto martýriu.
První hovor budu řešit podáním stížnosti, na takové jednání nejsem zvyklý a zvykat si nehodlám. Po této zkušenosti bych Vodafone nikomu nedoporučil.

Ještě doplňuji, protože Technikus heslo "admin" výše zmiňoval: Od prvopočátku jsem při přístupu vyplňoval jen heslo, jméno nebylo nutné. Tak mně to potvrdil i technik VF. Rozdíl je, že nyní, při přihlášení je nutné použít jen toto a nic jiného. Rozhraní potom nabídne možnost změny přihlašování, pokud má uživatel zájem.

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono se zřejmě přechodem z exUPC do Vodafone kompletně flashnul firmware z původního CH7465LG (bílý) - s admin přihlášením viz návod strana 17 stal CH7465VF (měl by být černý, ale my to máme na původním bílém routeru) - s přihlášením do admin rozhraní viz návod strana 13. 

  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...