Přejít na obsah

Změna SSID na modemu Compal


Návštěvník

Doporučené příspěvky

@tomus

nebyl by ještě nějaký tutoriál jak to udělat přímo na telefonu? (android). momentálně nemám u sebe pc, na kterém bych to mohl udělat. potíž je v tom, že nemohu right kliknout. kdybych postupoval podle tohoto tutoriálu, tak se nedostanu moc daleko jelikož se zastavím u toho bodu kde píše že je zapotřebí kliknout pravým na použít. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sodekcz

Samozřejmě, že tam emodži neprojde pokavaď název sítě uložím normálně. 🙂 Ale podle tutoriálu který zde avizoval tomus by to mělo fungovat. uvidí se, zdali je nějaká alternativa za pc, jak to udělat na androidu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já netvrdím že to podle toho návodu  bude určitě fungovat, jen říkám že by to teoreticky mohlo fungovat, navíc ten návod je pro nastavení hesla, takže si ho musíš trošku poupravit aby fungoval pro uložení SSID a musíš to udělat na PC, mobilní prohlížeč takové funkce nepodporuje.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tomus

Taktéž jsem přímo nenapsal, že to bude najisto fungovat. pouze jsem napsal, že by to fungovat mělo. ještě když k tomu připočtu že jsem se díval na pár videí, kde to na kupříkladu routerech značky tp-link fungovalo. říkám si tedy, že by to mohlo fungovat i tady. ovšem nemám momentálně přístup na pc, takže to asi neudělám. bavím se o tom, že nemohu right kliknout. a to je zapotřebí pokavaď to chci obejít. všiml jsem si toho že tutoriál který si mi posílal byl na heslo. ovšem vím jak to udělat pro změnu SSID, ale nemám přístup na pc. v podstatě to nehraje žádnou roli, je to spíš jen kosmetická změna WiFi. nemá to žádný smysluplný účel. jen jsem viděl pár takových sítí, a tak jsem to chtěl vyzkoušet. nic víc...

@sodekcz

Jakmile budu mít přístup to udělat na pc popř. na laptopu... momentálně to nemám jak udělat, jelikož na smartphonu to neudělám. ale myslím si že na takových 90% to fungovat bude. když to funguje na heslo, tak proč by se nedalo obejít SSID. :- ) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to teď testnul na mém routeru TP-link Archer C6 a tam to opravdu funguje,

nastavil jsem tam přes mobil klasického žlutého smajlíka přes Google klávesnici a i telefon síť s tímto smajlíkem detekuje,

otázka ale třeba je, co na to bude říkat klasický počítač, což už nemám možnost odzkoušet.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázkou pro mě stále je, proč to na Compalu nefunguje. ještě mi to vyhodí takovou rádoby řečeno stupidní hlášku že prej "Vámi zadaný název sítě je nedostatečný"... 💁🏻‍♂️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ideálním světě by i SSID mělo být nějak standardizováno. Pak bychom ty minimální požadavky a znakovou sadu byli schopni dohledat. Osobně si myslím, že dávat emotikon jako název SSID je hovadina, ale na druhou stranu proč ne (když mi to bude fungovat na mých zařízeních, jsou mi ostatní ukradená).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...